Мешканка Снігурівки, яка очолила апарат адміністрації окупантів, отримала п'ять років ув’язнення

21 липня 2023 р. 09:09

Мешканка Снігурівки, яка очолила апарат адміністрації окупантів, отримала п'ять років ув’язнення

Наталія Худина. Фото: facebook

Бобринецький райсуд Кіровоградської області засудив до п’яти років ув’язнення мешканку Снігурівки, яка під час окупації населеного пункту, працювала керівницею апарату "військово-цивільної адміністрації".

За інформацією Харківського антикорупційного центру, обвинувачена – Наталія Худина.

Як ідеться у вироку від 2 червня, протягом липня-вересня 2022 року Худина обіймала посаду керівника апарату Снігурівської ВЦА. На роботу її запросила Тетяна Мезіна, депутатка Баштанської райради, яка перейшла на бік окупантів і працювала "заступницею голови ВЦА".

До посадових обов’язків Наталії Худини входив прийом громадян на роботу до окупаційного органу влади, ведення документообігу та виконання доручень так званого "керівництва".

Обвинувачена провину визнала та розкаялась. Доводила, що пропозицію Тетяни Мезіної вона двічі відкидала. Проте оскільки лишилась без грошей, а гуманітарку до Снігурівки не доставляли, була вимушена погодитись. Раніше десять років працювала з Мезіною у Снігурівській райраді на посаді керуючою справами. Також розповіла, що доглядала свого лежачого чоловіка, котрий пережив інсульт.

Просила суд не ув’язнювати її. На свій захист говорила, що не скористалася пропозицією виїхати на окуповану частину Херсонщини й після деокупації не переховувалася. В окупантів отримувала 116 тисяч рублів та гуманітарку, але заплатили їй лише за серпень і вересень.

Четверо свідків підтвердили, що Наталія Худина працювала в "адміністрації" окупантів. Один з них впізнав її на відео, де зафіксоване підняття російського прапора на площі Снігурівки. Серед інших доказів були підписи обвинуваченої у документації окупантів, яка лишилась в приміщенні місцевої школи та фото таких документів у її телефоні.

Читайте також: Троє мешканців Снігурівки, які працювали охоронцями при окупантах, отримали вироки.

Суд визнав її винною за ч.5 ст. 111-1 ККУ, тобто у колабораційній діяльності, а саме зайнятті посади в окупаційному органі влади. Їй призначене покарання – п’ять років позбавлення волі та заборона працювати в органах влади протягом десяти років. Конфіскацію майна суд вирішив не застосовувати, взявши до уваги, що в обвинуваченої на утриманні чоловік з інвалідністю.

Анастасія Зубова