Троє мешканців Снігурівки, які працювали охоронцями при окупантах, отримали вироки

22 червня 2023 р. 12:59

Троє мешканців Снігурівки, які працювали охоронцями при окупантах, отримали вироки

Фото: Іван Кухта

Суд визнав трьох мешканців Снігурівки винними у колабораційній діяльності та присудив по десять років заборони обіймати посади в органах влади.

Про це стало відомо з вироків Снігурівського районного суду Миколаївської області від 5 та 13 червня, повідомляє ГО "Харківський антикорупційний центр".

Згідно з матеріалами справи, Сергій Черенков під час окупації чергував у Снігурівській дитячо-юнацькій спортивній школі та виконував різноманітні господарські роботи. До вторгнення рф працював машиністом підкачуючої насосної станції, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину. 

Також займався чергуванням та господарськими роботами у місцевому дитсадку Олексій Соловйов. Він безробітний, неодружений, утриманців не має. 

Олександр Горгуль обійняв посаду охоронця у місцевій школі. Він народився у місті Тахіатасі, що в Узбекистані, наразі пенсіонер, утриманців не має.

Усі вказані заклади під час окупації перебували під контролем так званої "військово-цивільної адміністрації Снігурівського району".

Дії усіх фігурантів слідство кваліфікувало за ч. 2 ст. 111-1 ККУ (Колабораційна діяльність: Добровільне зайняття громадянином України посади, не пов'язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади на тимчасово окупованій території).

Обвинувачені визнали провину та уклали угоду зі слідством. Вона передбачає спрощений судовий розгляд та покарання у вигляді десяти років заборони працювати в органах влади без конфіскації майна. 

Спрощений судовий розгляд - це слухання без учасників кримінального провадження. Також не досліджуються докази у судовому засіданні та не оспорюються встановлені досудовим розслідуванням обставини.

 

Читайте також: Справа екскерівника Миколаївської прокуратури: суд допитав трьох свідків