На Одещині підприємець без аукціону отримає понад 5 мільйонів за ремонт сільського медцентру

16 червня 2024 р. 12:55

На Одещині підприємець без аукціону отримає понад 5 мільйонів за ремонт сільського медцентру

Фото: ГО "Краєзнавці Одещини".

Комунальне некомерційне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги" Яськівської сільської ради Біляївського району Одеської області вирішив додати 5,8 мільйона гривень бізнесмену Олександру Шкодіну за капремонт амбулаторії загальної практики.

Про це повідомляється в системі електронних закупівель Prozorro.

 Закупівлю провели за переговорною процедурою. Й підприємець відповідно був єдиним її учасником. 

Зазначимо, що у 2021 році Олександр Шкодін виграв право на цей капітальний ремонт й тоді з ним підписали угоду про виконання робіт за 12,800 мільйонів гривень. Притому, що його пропозиція була дорожчою за конкурентів — ТОВ "Жил Сіті Буд" та ПП "АСК", які готові були працювати за 9 мільйонів 835 тисяч гривень й 9 мільйонів 899 тисяч гривень відповідно. 

Після цього угоду кілька разів змінювали та продовжували терміни ремонту — якщо спочатку це було  31 грудня 2021 року, то тепер 31 грудня 2024 року.

Раніше Центр публічних розслідувань проаналізував найдорожчі тендери, опубліковані на Prozorro з березня по травень 2024 року, а також з'ясував, що протягом весни цього року установи Одеської області уклали понад 44,5 тисячі договорів на суму 14,2 мільярда гривень.

Основні підряди на дороги отримали компанії "Автомагістраль-Південь" і "Ростдорстрой", які уклали договори на кілька мільярдів гривень кожна. Також значні контракти дісталися компанії "Евродор".

Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства спрямовував більшість коштів на оборонні тендери, зокрема на будівництво фортифікаційних споруд.

Південне управління виконання робіт уклало договори на виготовлення модульних конструкцій на загальну суму 210 мільйонів гривень.

Одеська обласна база спеціального медичного постачання підписала великі договори на постачання харчування та медичного обладнання, зокрема з компанією "Фабрика смаку" на 43,4 мільйона гривень та "Нефросервіс" на 31,3 мільйона гривень.

Замовлень на 26,8 мільйона від бази спецмедпостачання отримала і фірма ХЛР. Вони мають впродовж року поставляти медустанові різні лабораторні реактиви. В цьому разі конкурс знову ж таки був, але конкурентів не було.

Раніше аналітики з’ясували, які українські будівельні компанії заробили найбільше у 2023 році. У рейтинг потрапили компанії, які пов’язані з мером Одеси Геннадієм Трухановим.

Трійку лідерів за найбільшим чистим доходом у 2023 році серед будівельних компаній зайняли фірми, що займаються будівництвом доріг.

Кирило Бойко