На Одещині заарештували майно дружини Медведчука

02 червня 2023 р. 11:41

На Одещині заарештували майно дружини Медведчука

Суд арештував корпоративні права дружини колишнього нардепа Оксани Марченко в семи підприємствах нафтоперевалочного комплексу в Одесі та Чорноморську на майже 740 млн грн. 

Про це повідомили в Службі безпеки України.

Йдеться про корпоративні права в АТ "Ексімнафтопродукт", ПрАТ "Синтез Ойл", ПрАТ "Синтез Транзит", ТОВ "Укрлоудсистем", АТ "Одеснафтопродукт", ПрАТ "Чорноморський паливний термінал" та ТОВ "Альбіон Коммодітіз".

Дружина Медведчука володіла частками у цих компаніях через низку офшорних структур.

Загальна вартість заблокованих активів становить майже 740 млн грн.

"Арешт відповідного майна убезпечить його від перереєстрації на підставних осіб і в подальшому дозволить передати на користь нашої держави. Ці компанії мають стратегічно важливе значення у транспортуванні пального та інших критичних вантажів через акваторію Чорного моря", - зазначили в СБУ.

Оксана Марченко є фігуранткою у справі про фінансування російських окупаційних угруповань. В Україні її оголосили в розшук. 

Слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України (фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України).

Санкція статті передбачає покарання до восьми років тюрми.

В лютому суд арештував майно й активи Марченко на понад 5,6 мільярда гривень, а в березні — на понад 440 мільйонів гривень. В квітні суд наклав арешт на дві земельні ділянки з об'єктами нерухомості в одному із туристичних районів Львівської області. Загальна вартість арештованого майна — 17,5 мільйона гривень.

Читайте також: Кому належить енергетична інфраструктура України.