"Начальниця" відділу соцзахисту в окупованій Снігурівці отримала 6 років тюрми

26 вересня 2023 р. 10:47

"Начальниця" відділу соцзахисту в окупованій Снігурівці отримала 6 років тюрми

Фото: Getty Images

Начальниця відділу соцзабезпечення окупаційної адміністрації Снігурівки отримала 6 років позбавлення волі за колабораціонізм.

Як з’ясував "Харківський антикорупційний центр", засуджена – Світлана Кондратьєва, мешканка Снігурівки, яка раніше працювала у відділі соцзахисту населення Снігурівської РДА.  

Як ідеться у вироку Бобринецького райсуду Кіровоградської області від 20 вересня, Кондратьєва погодилася на співпрацю з окупаційною владою. За інформацією слідства, вона добровільно прийняла пропозицію так званого "заступника" голови окупаційної адміністрації та обійняла посаду начальника відділу соцзабезпечення.

На своїй "посаді" жінка виконувала вказівки окупантів, організовувала колективні наради щодо організації роботи у незаконному органі влади, формувала звітність, пов’язану з "соціальними виплатами", розглядала звернення щодо отримання соцдопомоги від незаконного органу влади, надавала вказівки підлеглим.

Читайте також: Захоплювалася Сталіним та підтримувала рф в "Однокласниках": На Одещині засудили колаборантку

На суді Світлана Кондратьєва провину не визнала. Розповіла, що після окупації не змогли виїхати зі Снігурівки. Колишній мер міста, який пішов на співпрацю з окупантами, повідомив їй, що буде створений відділ соцзабезпечення та запропонував роботу. У цьому відділі вона працювала із серпня по листопад 2022 року. Крім неї в "штаті" було ще 5 людей. Вона працювала з відвідувачами, реєстрували їх та виписували ордери на отримання коштів.

Зазначила, що пішла працювати на окупантів, оскільки не мала вибору. Переживала за себе і рідних, не мала коштів на прожиття. Також хотіла допомогти людям, що лишалися в окупації. Про те, що вона рахується на посаді начальника відділу соціального забезпечення окупаційної адміністрації дізналася лише, коли отримала заробітну плату.

Доводила, що чітких посадових обов`язків не мала, а лише виконували вказівки колишнього депутата Снігурівської міської ради, який співпрацював з окупантами. Стверджувала, що самостійних рішень не приймала, з російськими військовими не спілкувалася. Також зазначила, що окупанти підозрювали у співпраці з ЗСУ її племінника, тому боялася за його життя й очікувала тиск щодо себе.

На суді допитали свідків – місцевих мешканців, які працювали у цьому відділі. Вони підтвердили, що Кондратьєва вважалася керівницею. Ще одна місцева жителька сказала, що в окупованій Снігурівці можна було вижити і без запропонованої окупантами роботи та їхніх грошей.

Суд дійшов висновку про доведення вини обвинуваченої за ч. 5 ст. 111-1 ККУ, тобто у зайнятті посади, що пов’язана з організаційно-розпорядчими функціями в окупаційному органі влади. Невизнання провини суд розцінив як намагання уникнути відповідальності.

Читайте також: Заступниця гауляйтера Голої Пристані отримала сім років тюрми заочно

У підсумку суд призначив Кондратьєвій 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також їй на 15 років заборонено працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, або органах, що надають публічні послуги.

На вирок протягом 30 днів може бути подана апеляційна скарга.

Ця публікація була підготовлена "Центром публічних розслідувань" та ГО "Харківський антикорупційний центр" в рамках проекту "Підтримка журналістських розслідувань в Україні". Зміст публікації є винятковою відповідальністю "Центру публічних розслідувань" та ГО "Харківський антикорупційний центр" i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.