НАЗК перевірить спосіб життя колишнього очільника поліції Миколаївщини

02 липня 2024 р. 11:53

НАЗК перевірить спосіб життя колишнього очільника поліції Миколаївщини

Фото: Нацполіція

Національне агентство з питань запобігання корупції за зверненням Національного антикорупційного бюро проводить моніторинг способу життя голови Національної поліції Івана Вигівського.

Про це йдеться у відповіді НАБУ на запит журналіста "Слово і діло" та підтверджують співрозмовники у НАЗК.

Раніше журналісти "Бігус.інфо" дізналися, що на сестру голови Нацполіції Вигівського оформлена частка в компанії ТОВ "Югнефтепродукт", що займається гуртовою торгівлею пальним. Упродовж 2022-2023 років фірма торгувала щонайменше з двома фігурантами кримінальних проваджень, слідство у яких вела поліція під керівництвом Вигівського.

До того ж очільник поліцейських оселився в приватному будинку під Києвом вартістю 6,5 млн грн. Житло оформлене на давню подругу родини з Миколаєва, втім остання, за даними журналістів, не мала співмірних з такою покупкою доходів. Окрім того, Вигівський тривалий час користувався автівками, оформленими на тещу. Спочатку це був Hyundai Santa Fe, потім Volkswagen Touareg.

Тож Слово і діло звернулось до НАБУ із запитом, чи здійснює відомство досудове розслідування за фактами, викладеними у журналістському розслідуванні "Бігус.інфо". На що отримали заперечувальну відповідь: 

"Станом на момент надходження запиту детективи Національного бюро не здійснюють досудове розслідування за фактами, викладеними у журналістському розслідуванні "Бігус.інфо". Разом з цим інформуємо, що Національним бюро проведено інформаційно-аналітичну роботу, за результатами якої до НАЗК надіслано лист щодо проведення моніторингу способу життя особи, згаданої у журналістському розслідуванні. За результатами проведеного моніторингу детективами Національного бюро буде ухвалено рішення щодо наявності підстав для внесення відомостей до ЄРДР та початку досудового розслідування", – йдеться у листі НАБУ.

Водночас співрозмовники "Слово і діло" у Нацагентстві повідомили, що вже розпочали моніторинг способу життя голови Нацполіції.

Олеся Ланцман