Новостворені фірми та 40 мільйонів: на Миколаївщині уклали угоду на ремонт укриття з історією

20 жовтня 2024 р. 12:25

Новостворені фірми та 40 мільйонів: на Миколаївщині уклали угоду на ремонт укриття з історією

ФОТО: Гард.City

На Миколаївщині уклали угоду на ремонт укриття, будівництво якого запланували ще у 2019 році. На це з бюджету виділили понад 19 мільйонів гривень. Тендер виграло товариство, яке було зареєстровано майже рік тому, але це не завадило бенефіціару фірми заробити понад 40 мільйонів гривень на державних тендерах. 

Про це повідомив Центр публічних розслідувань.

Замовником капітального ремонту протирадіаційного укриття №54726 Степківської ЗОШ I-III ступенів виступив Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку. Очікувана вартість закупівлі складала 19 мільйонів 347 тисяч 820 гривень. 

Аукціон відбувся 3 жовтня. До торгів виникали деякі запитання і навіть надійшла скарга. 15 жовтня 2024 року Державною аудиторською службою України було вирішено провести моніторинг процедури  закупівлі. Наріз на запит аудиторів на сайті Prozorro відповіді від замовника закупівлі ще немає. 

За тендер боролись дві компанії. Перемогу отримало новостворене товариство "ВКФ "Альфабуд", яке за 2024 рік на двох державних тендерах вже встигло заробити понад 14 мільйонів. 

Згідно з даними аналітичної онлайн-системи YouControl, товариство  "ВКФ "Альфабуд" було зареєстровано 24 листопада 2023 року з уставним капіталом у 1000 гривень. Його власником є Подолян Володимир Валерійович

Крім цього товариства, Подолян В.В. є власником ТОВ "ВБК "Альфа" та ТОВ "Альфа-Спецбуд". Крім того, він зареєстрований і як ФОП Подолян В.В. 

Єдине товариство з трьох, що належать кінцевому бенефіціару, і не є новоствореним, є ТОВ "Альфа-Спецбуд", якому вже 17 років, але в державних торгах воно участь не брало. Зате всі інші участь в аукціонах брали достатньо активно попри "молодість" реєстрації. 

Так, Товариство "Виробничо-будівельна компанія "Альфа" на державних закупівлях за майже два роки свої діяльності встигло заробити 16 мільйонів 630 тисяч 388 гривень. А фізична особа підприємець Подолян Володимир Валерійович на п’яти тендерах заробив 10 мільйонів 887 тисяч 929 гривень.

Загалом і виходить, що означений підприємець за допомогою всіх товариств та ФОП заробив менш ніж за два роки 41 мільйон 655 тисяч 389 гривень. 

Будівництво укриття почалось ще у 2019 році, але потім роботи припинилися. Об’єкт фінансувався коштом державних програм і на нього було виділено 12,8 мільйона гривень. Тоді журналісти та громадськість звертались до різних органів влади, але як можна побачити, з мертвої точки цей проєкт здвинувся тільки зараз.

У червні Миколаївська обласна рада внесла зміни до програми "Перелік інвестиційних проєктів, які планується реалізувати у 2024 році". Метою проєкту рішення було відновлення об’єктів, що постраждали внаслідок агресії рф у Миколаївській області, будівництво і капітальний ремонт соціально важливих об’єктів та будівництво захисних споруд. Так, серед інших, був запланований капітальний ремонт протирадіаційного укриття Степківської ЗОШ І-III ступенів.

Це не єдиний випадок, коли в регіоні затягується облаштування укриття для дітей. Так, нещодавно у Миколаївській області запланували відбудувати постраждалий внаслідок обстрілів Березнегуватський ліцей. На це з державного бюджету виділили майже 200 мільйонів гривень. Кошти на відбудову надійшли ще у 2023 році, але договір на виготовлення проєктно-кошторисної документації по об’єкту підписали тільки 11 червня 2024 року.

Також планують побудувати укриття для Нечаянського ліцею. На це з бюджету виділили понад 35 мільйонів гривень. Споруда зможе вмістити до 150 осіб, тому школа зможе працювати у дві зміни. Проєктуванням будівництва займалась фірма, яка фігурувала у журналістському розслідуванні. 

Анна Бальчінос