В Одесі заступника директора інституту судових експертиз затримали на хабарі

15 травня 2023 р. 16:00

В Одесі заступника директора інституту судових експертиз затримали на хабарі

Фото: ДБР

 ДБР звинуватило в Одесі правоохоронців, які заробляли на закритті кримінальних проваджень. За "правильну" експертизу взяли 70 тис. дол.

Як повідомляє Державне бюро розслідувань, детективи викрили групу правоохоронців, які вимагали гроші у фігурантів кримінальних проваджень за не притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Одна зі схем полягала у проведені замовних експертиз, до якої був залучений заступник директора Одеського науково дослідного інституту судових експертиз.

На "гарячому" була викрита оборудка з вимаганням хабаря у директора приватного підприємства. Його підозрювали у розкраданні бюджетних коштів під час будівництва школи. За 70 тисяч доларів США зловмисники обіцяли йому зробити будівельно-технічну експертизу, результати якої стануть підставою закриття кримінального провадження відносно нього.

Працівники ДБР затримали заступника директора Одеського науково дослідного інституту судових експертиз – під час передачі обумовленої суми.

Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру у зловживанні впливом (ч. 3 ст. 369-2 КК України) та обрання запобіжного заходу.

Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі.