Одеський онкоцентр після корупційних скандалів: конфлікти, перевірки та закупівлі на мільйони

12 липня 2023 р. 16:21

Одеський онкоцентр після корупційних скандалів: конфлікти, перевірки та закупівлі на мільйони

Фото: ЦПР

Ситуація в комунальному неприбутковому підприємстві "Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр Одеської обласної ради" доволі напружена. Попереднє керівництво не передало доступ до офіційного сайту медзакладу, в самому онкоцентрі відбуваються перевірки, триває низка досудових розслідувань, при цьому здійснюються багатомільйонні закупівлі.

Про це повідомляє Центр публічних розслідувань.

По-перше. Щодо медцентру відкрито кримінальне провадження за ознаками правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Цю справу розслідує Бюро економічної безпеки України.

Йдеться про КТ-дослідження, які пацієнти онкоцентру другий рік проходять в "Інтосані". Слідство вважає, що згідно договору, в компанії завищені як ціни, так і кількість досліджень. В "Інтосані" нам усе спростовують, а в онкоцентрі визнають, що двічі на місяць медична компанія передає акти виконаних робіт на перевірку установі. 

"Поки що підозри фігурантам не вручили", - кажуть нам детективи. 

По-друге. Після цих скандалів нове керівництво онкоцентру, виконуючим обов’язки генерального директора є Олександр Михайленко, нарешті закупило свій томограф. Але й тут є проблеми. Диспансер підписав договір з "улюбленою" компанією "Алконт-Сервіс" на майже 22,8 млн грн. Тендер провели під час відкритих торгів з особливостями і з одним учасником. Хоча були і інші охочі взяти в ньому участь. Зазначимо, що це не перша закупівля медзакладів Одещини в "Алконт-Сервісі". 

У коментарі ЦПР пресслужба онкоцентру відповіла, що питання придбання томографу "доволі коштовне" та "підіймалося", а ще "ми працюємо у цьому напрямку". 

Згідно закупівлі, обладнання має поступити до кінця року. Ми ще раз спитали про це в профільному департаменті (очільниця якого, Наталія Одарій-Захар'єва, до речі написала заяву на звільнення, але поки МОЗ її не підписало). В ОВА відповіли, що в рамках обласної цільової програми "Здоровʼя Одещини 2021-2023 роки" для КНП "Одеський регіональний клінічний протипухлинний центр" ООР" передбачено кошти на закупівлю компʼютерного томографа у 2023 році. 

По-третє. Як нам прокоментували ситуацію в Відділі комунікації з громадськістю Одеської обласної ради, робочою групою, яка перевіряла протипухлинний центр, виявлено ще багато грубих порушень. Це:

•  незаконне нарахування працівникам підприємства премії до Різдва Христового у 2022 році на суму понад 2 млн грн;
•  недоотримання хворими у 2021 році лікувального харчування на суму майже 2 млн грн та майже 6 млн грн у 2022 році;
•  завищення вартості виконаних робіт з капітального та поточного ремонту на суму майже 2 млн грн. 

За "даними фактами низка досудових розслідувань триває", підсумували в облраді.

По-четверте. Після перевірок в медзакладі депутати Одеської обласної ради звільнили з посади генерального директора В'ячеслава Полясного. Але він не визнає себе винним та подав в суд. Чоловік наразі знаходиться на службі у Збройних силах України, за документами його звільнять на наступний день після демобілізації. 

Конфлікт між старим та новим керівництвом загострився. На офіційному сайті медзакладу Полясний досі є директором диспансеру. З приводу цього в онкоцентрі нам зазначили, що він "не має жодного відношення" до медзакладу, оскільки "увільнений до лав за власним бажанням". Що до сайта, то попереднє керівництво "не передало доступ до нього", пояснили в установі.


Скрин з офіційного сайту онкоцентру

Сам Полясний (до речі, затвердив Антикорупцiйну програму онкоцентру) коментувати ситуацію нам не хоче. Каже "мені немає за що виправдовуватись, час і суд все розставить на свої місця".

Читайте наше повне розслідування: Одеський онкодиспансер: чому медцентр звинувачують у розкраданні мільйонів