Піарниця Сальдо отримала підозру у колаборації
01 грудня 2024 р. 18:56
Фото: Левандовська/Фейсбук
Національна поліція України повідомила про підозру в колабораційній діяльності херсонській журналістці Тетяні Левандовській.
Як розповів Центр журналістських розслідувань, журналістка добровільно погодилась очолити незаконне “Управління з питань засобів масової інформації та зв’язку з громадськістю” в окупаційній “адміністрації” Херсонщини.
Тетяна Левандовська довгий час працювала ведучою на обласній ТРК “Скіфія” та мала власні телевізійні проєкти. Перед початком повномасштабного вторгнення жінка також вела соцмережі Херсонського водоканалу. Левандовська, за данними ЦЖР, також є близькою подругою херсонських зрадників Володимира Сальдо та Віталія Булюка. Вона займалась піаром цих політиків, тож логічно, що після окупації обласного центру колаборанти призначили її на посаду прессекретаря окупаційної “адміністрації”. Після втечі росіян з Херсона Левандовська в інформаційному просторі не “світилась”.
У 2024 році Тетяну Левандовську виключили з Національної спілки журналістів України через колабораційну діяльність. Їй загрожує від 5 до 10 років в’язниці з додатковими обмеженнями та конфіскацією майна або без такої.
Так званого губернатора Херсонщини Володимира Сальдо звинуватили у викраденні майже 3 тисяч тонн українського зерна. За інформацією правоохоронців, є докази причетності Сальдо до воєнного злочину – надання наказу на вивезення збіжжя з окупованого Херсона. Поліцейські встановили, що у вересні 2022 року згідно з розпорядженням гауляйтера окупанти захопили територію ПрАТ "Херсонський комбінат хлібопродуктів", де зберігалося понад 30 тисяч тонн зерна та зернових виробів. На підприємстві була введена тимчасова окупаційна адміністрація. А наступного місяця так званий губернатор видав розпорядження про вивезення зернових культур, які знаходились на території підприємства та належали на праві приватної власності різним суб’єктам господарської діяльності. Загалом із використанням трьох барж окупантами на лівобережжя Дніпра було вивезено майже три тисячі тонн ячменю, які належали українському та іноземному підприємствам. Загальна вартість завданих власникам збитків на той час становила майже 15 мільйонів гривень.
Олеся Ланцман22 травня 2024 р. 11:53
31 травня 2023 р. 18:03