Підірване авто та загиблі цивільні: фоторепортаж з прифронтової Антонівки (фото)

05 вересня 2023 р. 11:29

Підірване авто та загиблі цивільні: фоторепортаж з прифронтової Антонівки (фото)

Антонівський міст. Фото: Альбіна Карман

Селище Антонівка, що на Херсонщині, найбільш відоме своїм мостом. Зараз Антонівський міст — чи не одне з найнебезпечніших місць на Херсонщині. Водії звикли проїжджати його максимально швидко, адже до тимчасово окупованого лівого берега подати рукою, а там — російські снайпери.

24 лютого 2022 року територіальна оборона Херсона саме біля Антонівського мосту приймала жорстокий бій з росіянами, який тривав майже добу. Тоді ворог зміг прорвати оборону.


Житловий будинок в Антонівці після російських обстрілів. Фото: Альбіна Карман

Кореспондентка ЦПР Альбіна Карман побувала в зруйнованому селі і подивилась, як живуть ті, хто лишився.

Після звільнення, 11 листопада 2022 року, Антонівка постійно потерпає від російських обстрілів. У селищі, де раніше жило 13 тисяч жителів, зараз зустріти людей та цілі помешкання майже неможливо. 


Житлові будинки в Антонівці після російських обстрілів. Фото: Альбіна Карман

Повз зруйновані будинки з одним із херсонських партизанів, який повернувся з російського полону, ми їдемо до місця, де через дії росіян загинули його друзі. 

Читайте також: Куп'янщина: як живуть ті, хто не хоче евакуюватися


28 серпня цивільне авто, за офіційною версією, підірвалося на російській міні в полі між Антонівкою та Садовим, через що загинули 2 мирних жителя. Фото: Альбіна Карман

Віктор (51 рік) та Олексій (28 років) їхали рубати дрова в Садове (сусідній населений пункт). Зранку 28-го серпня, після виїзду чоловіків, з ними втратили зв’язок рідні та друзі. 

До 21-ї години, пригадує знайомий загиблих, на зв’язок вони так і не вийшли. Він звернувся до поліції і поїхав їх шукати вночі, однак не вистачило заряду батареї на ліхтарику, тому мусив повернутися.


Авто, в якому через підрив, загинули цивільні. Фото: Альбіна Карман

Знайшли тіла чоловіків наступного дня в обідній порі. 


Крісло водія. Фото: Альбіна Карман


Передні сидіння підірваного росіянами авто. Фото: Альбіна Карман

Офіційно про цей інцидент 29 серпня писав голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін. Він зазначив, що чоловіки підірвалися на міні. 

Однак друг загиблих припускає, що в його друзів влучив дрон, оскільки на місці трагедії, з його слів, було майже 3 кг тротилу та уламки з нумерацією, які лежать прямо в нас під ногами. 

Щоб перевірити свою гіпотезу він бере з землі кілька цих уламків, щоб віддати на експертизу.


Речі загиблих та уламки на місці трагедії. Фото: Альбіна Карман


Пам’ятне місце поблизу авто, в якому загинули цивільні. Фото: Альбіна Карман

Затримуватися на відкритій місцевості між Антонівкою і Садовим не бажано. Повертаємося назад до мосту швидко повз посадку, де минулого року також тривали жорстокі бої. 

Читайте також: Прифронтовий Торецьк: у вцілілих під'їздах досі залишаються люди


Антонівський міст та вид на зруйновані Дачі. Фото: Альбіна Карман

З цієї сторони Антонівського мосту видно зруйновані росіянами Дачі (селище між Антонівкою та Олешками, яке, фактично, є сірою зоною), але не видно жодного натяку на "звільнене" життя.