Підозрюваного у вимаганні хабаря заступника райадміністрації Одеси відсторонили від посади

16 грудня 2022 р. 12:05

Підозрюваного у вимаганні хабаря заступника райадміністрації Одеси відсторонили від посади

Фото: Одеська обласна прокуратура

Суддя Київського районного суду Одеси Юлія Федулєєва відсторонила від посади першого заступника голови Приморської районної адміністрації, якого затримали наприкінці серпня за підозрою у вимаганні хабаря. Про це йдеться в ухвалі суду.  

За даними Одеської міської ради, першим заступником голови Приморської районної адміністрації є Сергій Буймовіч.

Досудовим розслідуванням встановлено, що на початку червня 2022 року, до посадовця звернувся підприємець, який хотів приватизувати квартиру.

Сергій Буймовіч, достовірно знаючи всю процедуру приватизації житла комунальної форми власності, під час розмови з підприємцем, повідомив тому, що "пройти" цю процедуру із гарантованим позитивним рішенням та подальшою державною реєстрацією вказаного майна можливо лише через нього. 

Він обіцяв вплинути на відповідних посадових осіб Приморської районної адміністрації, КП "Міське агентство з приватизації житла", Департаменту міського господарства Одеської міської ради, реєстраційної служби.

Але, за даними слідства, зазначив, що за це він хоче отримати 2,5 тисячі доларів США. У разі відмови надання неправомірної вигоди посадовець заявив, що квартира повернеться до комунальної власності.

Пізніше він повідомив підприємцю, що процедура приватизації зі всіма погодженнями, складає три тижні. Підприємцю перший заступник голови райадміністрації повідомив, що тому нічого не треба робити - лише передати частину грошових коштів у розмірі 2 тисяч доларів США разом із наявними документами на зазначене житло.

Зрештою посадовець отримав свої гроші, але 29 серпня його затримали співробітники Державного бюро розслідувань. 

Наразі йому інкримінують зловживання владою. В разі доведення провини посадовцеві загрожує позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна.

Сторона обвинувачення обґрунтувала своє клопотання про відсторонення Сергія Буймовіча від посади тим, що перебування його на посаді першого заступника голови Приморської районної адміністрації Одеської міської ради може негативно вплинути на повноту, об'єктивність та неупередженість досудового розслідування. На посаді він, на думку прокурорів, матиме можливість спілкуватись з іншими службовими особами, внаслідок чого останні зможуть сприяти підозрюваному в уникненні від кримінальної відповідальності за інкриміноване кримінальне правопорушення тощо.

Захисник Сергія Бумовіча у судовому засіданні заперечував проти задоволення клопотання сторони обвинувачення посилаючись на те, що його підзахисний перебував на посаді після попереднього відсторонення майже тиждень та будь-яких дій в перешкоду досудового розслідування, зазначених у клопотанні сторони обвинувачення не вчинив. Також звернув увагу слідчого судді на те, що посадовець самостійно забезпечує сім'ю.

Раніше прокурори Суворовської окружної прокуратури м. Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно голови іншої районної адміністрації Одеси - Суворовської за фактом зловживання службовим становищем. 

Раніше судді обрали голові Суворовської райадміністрації Сергію Кондратюку запобіжний захід у вигляді застави на суму 752,4 тисячі гривень.

Наприкінці серпня співробітники Департаменту стратегічних розслідувань повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем голові райадміністрації.