СБУ виявила злочинців, які причетні до трагедії у Дніпрі

16 січня 2023 р. 16:29

СБУ виявила злочинців, які причетні до трагедії у Дніпрі

Фото: ТСН

Служба безпеки України встановила особи російських окупантів, які причетні до ракетного удару по житловому будинку у Дніпрі 14 січня цього року, повідомляється на сайті відомства.

Зокрема в повідомлені йдеться, що за фактами чергового воєнного злочину рф слідчі СБУ розпочали кримінальне провадження за ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни) для збору та узагальнення доказів терористичної атаки рф.

Як свідчать попередні дані слідства, пишуть в СБУ, до вчинення цього злочину причетні декілька десятків військовослужбовців країни-агресора, серед яких:

командир 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку (в/ч 33310) полковник Тимошин Олег Євгенович, 21.06.1971 року народження;
командир авіаційного загону 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку майор Іваненко Олексій Сергійович, 08.02.1987 року народження;

  • начальник штабу авіаційної ескадрильї авіаційної групи Голенков Дмитро, 01.09.1978 року народження;
  • штурман 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку Григор’єв Денис Анатолійович, 07.06.1982 року народження;
  • штурман 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку Назиров Дінар, 03.07.1985 року народження;
  • інженер по авіаційному озброєнню 52-го важкого бомбардувального авіаційного полку Поцелуєв Євген, 16.06.1980 року народження.

Крім цього, у результаті огляду місця трагедії попередньо підтверджено тип російської крилатої ракети Х-22, якою ворог вдарив по житловому будинку.

Після проведення відповідних експертиз зловмисникам буде повідомлено про підозру у вчиненні особливо тяжкого злочину проти України, наголошують в СБУ.

На передодні 15 січня OSINT-спільнота Molfar опублікувала власне розслідування подій терористичної атаки з метою встановити осіб, відповідальних за реалізацію теракту на рівні виконавців. Метою дослідження було встановити командирів екіпажів стратегічних бомбардувальників, які здійснювали пуски ракет, і льотчиків що в момент пуску сиділи за штурвалами.


Зображення: molfar.global

Варто зауважити, що це той самий авіаційний полк, який скоїв терористичний обстріл ТЦ “Амстор” в місті Кременчук – 27 червня 2022 року. 

В матеріалі видання визначені всі особи, причетні до 52 гвардійського авіаційного полку з фотографіями та біографіями.

За даними СБУ у результаті обстрілу наразі підтверджено загибель 40 людей, серед них – 3 дитини. Травмовано 75 потерпілих, з яких 14 дітей. У багатоповерхівці повністю зруйновано 72 квартири, пошкоджено – 236, а також знищено 25 автомобілів.

У будинку, в який потрапила ракета в Дніпрі 14 січня могли бути чоловік та дружина з Одеси Андрій Осинський і Марина Фігурна. Наразі вони вважаються зниклими безвісти. В домі знаходився ще й Михаил Кореновский, повідомили на сторінці користувача Руслан Пуздрач у facebook.