Шкільний автобус на Херсонщині придбали на 200 тисяч дешевше від очікуваної ціни
26 жовтня 2024 р. 15:13
Фото: avtosnab
Управлінню освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради вдалось зекономити 200 тисяч на автобусі для школярів.
Про це Центр публічних розслідувань дізнався з системи електронних закупівель Prozorro.
Впродовж жовтня управління кілька раз намагалось придбати шкільний автобус. Однак три спроби були не вдалі. Купити автобус вони змогли лише на четверти раз.
Вперше запит пропозицій оголосили 1 жовтня. Згідно з оголошенням, в управляння освіти був намір придбати автобус Атаман за 3,3 мільйона гривень не старше 2023 року, жовтого кольору, з написом "Шкільний автобус", розрахований на 31 місце. Однак пропозицій від можливих постачальників не надійшло.
Фото: скрін Prozorro
Через тиждень - 8 жовтня - управління оголосило новий запит цін з тими самими умовами: очікування вартість 3,3 мільйона, рік випуску - не раніше 2023, жовтого кольору, з написом "Шкільний автобус". Цього разу про пасажиромісткість у заголовку не йшлося. Однак в технічних характеристиках, як і вперше, зазначили що кількість місць для сидіння школярів (включно з місцями для сидіння школярів з обмеженою здатністю до пересування) має бути від 26, плюс 2 місця для сидіння супроводжуючих осіб та членів екіпажу. Цього разу торги скасовували через те, що "виявили помилки у ціні".
Фото: Скрін Prozorro
Запит цінової пропозиції — це спосіб закупівлі через Prozorro Market, яким може скористатися замовник для визначення найкращої ціни. За етапами процедура може здатися схожою до відкритих торгів, але особливості, що їй властиві, роблять її набагато привабливішою як для замовника, так і для учасника:
- З усіх конкурентних процедур в Prozorro проводиться найшвидше — мін. за 4 дні;
- Відсутній етап для подачі запитань, вимог чи скарг;
- Не потрібно готувати кваліфікаційну документацію і відповідно замовнику не треба проводити кваліфікацію;
- Також не має етапу "Редукціон".
Замовник оголошує запит на товар певної категорії, далі система розсилає повідомлення всім постачальникам, хто в ній акредитований.
Втретє оголошення про запит пропозиції щодо купівлі автобуса управління оголосило того ж дня, що і скасування попереднього - 9 жовтня. Технічні характеристики автобуса залишило тими самими, але збільшило очікувану вартість транспорту до 3,6 мільйона гривень. Однак і цього разу торги не відбулись - не надійшло жодної пропозиції.
Фото: Скрін Prozorro
Через тиждень після чергової невдалої спроби, управління знову оголосило запит ціни на шкільний автобус Атаман. Характеристик та ціна лишались як і в попередньому запити: вартість 3,6 мільйона гривень, рік випуску - не раніше 2023, жовтого кольору, з написом "Шкільний автобус", кількість місць для сидіння школярів (включно з місцями для сидіння школярів з обмеженою здатністю до пересування) - від 26, плюс 2 місця для сидіння супроводжуючих осіб та членів екіпажу.
Свою пропозицію на запит надало ПрАТ "Ісузу-Атаман Україна", і 22 жовтня управління освіти, культури, молоді та спорту Білозерської селищної ради підписало з ними угоду на купівлю автобуса. При цьому вартість транспорту склала 3,4 мільйона гривень.
Раніше департамент освіти та науки Одеської обласної державної адміністрації оголосив про намір придбати шкільні автобуси двох типів на загальну суму 82 мільйони 300 тисяч гривень.
Одеське приватне підприємство "Інноваційна платформа будівництва" (колишня назва "Будівельно монтажне підприємство 2015") відшкодує Великодолинській селищній раді понад 600 тисяч гривень. Відповідне рішення прийняв обласний господарський суд. Причина позову – неналежне виконання підрядником ремонтних робіт.
Олеся Ланцман13 вересня 2024 р. 17:30
07 вересня 2024 р. 08:55