ЗМІ дослідили, що син російського генерала очолює програму Ради Європи з протидії відмиванню грошей

16 березня 2023 р. 08:07

ЗМІ дослідили, що син російського генерала очолює програму Ради Європи з протидії відмиванню грошей

Фото: Bild

Батько 39-річного росіянина Ігоря Небиваєва, який є виконавчим директором програми Ради Європи по боротьбі з відмиванням грошей Moneyval, ймовірно, є генералом Служби зовнішньої розвідки Росії.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням Bild.

Ім’я Небиваєва вказане на офіційному сайті Moneyval, але про його родинні зв’язки досі публічно не повідомлялося. За даними Bild, 68-річний Владімір Небиваєв служить у Москві і є генералом СЗР.

Вважається, що Служба зовнішньої розвідки відповідальна, серед іншого, за отруєння Сергєя Скрипаля та його доньки у Великій Британії у 2018 році. Після тих подій Україна вислала кількох російських дипломатів під прикриттям, зокрема й Небиваєва.

Батько й син Небиваєви досі зареєстровані в одній квартирі в Москві.

Ігор Небиваєв не відповів на запит Bild про коментар.

Про Ігоря Небиваєва відомо, що він є випускником Московського університету імені Ломоносова. Як пише Bild, керівництво програмою Ради Європи дає йому "уявлення про заходи, що вживаються країнами-членами проти відмивання грошей – проте російське відмивання грошей повсюдно присутнє в Європі".

Як відомо, у березні 2022 року Рада Європи вигнала Росію зі свого складу у відповідь на широкомасштабну агресію рф проти України. Водночас зі 120 росіян, які працювали в РЄ, близько 90 станом на зараз зберегли свої робочі місця – насамперед ті, хто має подвійне громадянство.

Співрозмовники Bild у Раді Європи вказують, що серед росіян є віддані і лояльні співробітники, але сумніви щодо них залишаються.

"Звичайно, зараз стоїть питання довіри до цих людей. Ці люди тепер мають доступ до конфіденційних даних, а також можуть брати участь у розробці керівних принципів і, таким чином, впливати на них", – цитує видання одного з них.

Раніше журналісти знайшли "російський слід" в справі про махініції с зерном. 

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки України викрила злочинну схему із розкрадання коштів на експорті українського зерна, повідомляв Інтент з посиланням на СБУ.

Йшлося про те, що розкрадали мільйони гривень, до організації оборудки причетні понад 10 високопосадовців. Серед них – заступник начальника одного з департаментів Державної митної служби та керівництво Одеської митниці.

Правоохоронці повідомляли, що був налагоджений масштабний механізм ухилення від сплати податків за експорт українського зерна. Через це держава недоотримала сотні млн грн. Для реалізації схеми її учасники залучили більше ніж 370 комерційних структур з ознаками фіктивності. Через них ділки масово скуповували пшеницю у приватних фермерів, сільгосппідприємств та великих агрохолдингів.

Журналісти видання Kyiv Post у власному досліджені пишуть, що за словами їх джерела в тимчасовій слідчої комісії, співвласником однієї з компаній, залучених в незаконні схеми, є громадянин росії, який проживає в окупованому Донецьку.

За їх даними видання цієї компанії, відомості про яку є в розпорядженні Kyiv Post, показує, що вона діяла понад десять років і мала ліцензію на торгівлю паливом, рудою, металами та промисловими хімікатами.

В публікації наголошують, що на сайті агентства YouControl, який знаходиться у відкритому доступі, до профілю цього підприємства прикріплено попереджувальне повідомлення: "Контрагенти юридичної особи, що знаходяться на тимчасово окупованій території, позбавлені можливості проводити будь-які угоди… Це може привести до фінансових втрат і дестабілізації бізнесу, а також привернути увагу правоохоронних органів".

10 січня ЦПР повідомляв, що виконувач обов'язків голови Державної митної служби України В'ячеслав Демченко назвав "недержавницьким піаром на пустому місці" заяви Служби безпеки України про викриття схеми із розкрадання коштів на експорті українського зерна.