Співпраця з росіянами: які вироки отримали освітяни Херсонщини

28 жовтня 2023 р. 15:43

Співпраця з росіянами: які вироки отримали освітяни Херсонщини

На фото Оксана Кривенкова, Центр журналістських розслідувань

Якщо у Запорізькій області вже є три вироки освітянам, у Донецькій - взагалі таких набралось шість (два з яких - з реальним затриманням колаборантів), то Херсонська поки трішки відстає за цим показником. Тут отримали вироки лише дві освітянки. Без вироків освітянам поки що залишається Луганська область.

Як і у випадку з двома освітянками з Донецької області, яких вдалось затримати українським правоохоронним органам, Алла Батова уклала з прокуратурою угоду про визнання винуватості у колабораційній діяльності (ч. 3 ст. 111-1 КК України), яку Малиновський районний суд міста Одеси в травні цього року затвердив та призначив покарання у виді трьох місяців арешту з позбавленням права обіймати посади в органах влади, а також займатися будь якою діяльністю, пов`язаною з освітнім процесом строком на десять років.


Фото Батової: Херсон Онлайн

Уродженка польського міста Легниця Батова приблизно в серпні 2022 року добровільно погодилась на пропозицію директорки так званого "Государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области Школа № 51 города Херсона" Раїси Муршаті зайняти посаду заступниці директорки вказаного незаконно створеного навчального закладу, що використовував матеріально-технічну базу та цілісно-майновий комплекс Херсонського навчально-виховного комплексу "Загальноосвітня школа І ступеня - спеціалізована школа II ступеня - колегіум" №51 ім. Г.О. Потьомкіна. До повномасштабного російського вторгнення в Україну, Батова працювала в цьому закладі вчителькою молодших класів.

Як стало відомо з вироку, у російському пропагандистському телеграм-каналі "На самом деле в Херсоне" 31 серпня минулого року було розміщено публікацію, в якій зафіксовано Батову під час її спілкування з батьками учнів незаконно створеного закладу освіти, де вона зазначила, що навчання в школі почнеться за російськими стандартами, та за російськими підручниками. Протягом вересня-жовтня Батова виконувала функції заступниці директорки в цьому закладі, працюючи над впровадженням стандартів освіти держави-агресора.

Івано-Франківський міський суд в липні 2023 року заочно визнав винною Оксану Кривенкову у колабораційній діяльності (ч.3 ст. 111-1 КК України) та призначив покарання у виді трьох років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади у закладах освіти строком на 15 років.

З вироку суду стало відомо, що Кривенкова в липні минулого року добровільно прийняла пропозицію представників окупаційної адміністрації рф щодо впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти на тимчасово окупованій території та зайняла посаду директорки "государственного бюджетного образовательного учреждения Херсонской области Никольская школа Белозерского муниципального округа". 

З метою впровадження стандартів освіти держави-агресора у закладах освіти, Кривенкова у період з 1 по 6 серпня 2022 року пройшла так звані "курси підвищення кваліфікації" у москві за програмою "Школа современного учителя русского языка и литературы". Кривенкова займала посаду директорки до листопада 2022 року. До повномасштабного російського вторгнення Кривенкова очолювала ліцей в селі Микільське Херсонського району з 2019 року, викладаючи російську мову.

Читайте також: Журналістку-пропагандистку з Херсонщини дозволили судити заочно

Ця публікація була підготовлена "Центром публічних розслідувань" та ГО "Харківський антикорупційний центр" в рамках проєкту "Підтримка журналістських розслідувань в Україні". Зміст публікації є винятковою відповідальністю "Центру публічних розслідувань" та ГО "Харківський антикорупційний центр" і не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.