Справу про підбурювання до підкупу одеського судді скерували в суд

27 грудня 2022 р. 13:02

Справу про підбурювання до підкупу одеського судді скерували в суд

Фото: НАБУ

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерував до суду обвинувальний акт щодо адвокатки з Одеської області, яку обвинувачують у підбурюванні до підкупу судді Одеського апеляційного суду та шахрайстві.

Про це повідомили у пресслужбі САП.

Також у цій справі обвинуваченим є помічник судді, який погодився отримати кошти за вплив на свого начальника. 
 
Слідством встановлено, що адвокатка підбурювала особу передати 1,7 тисячу доларів США судді апеляційного суду за скасування постанови про притягнення до відповідальності за адміністративне керування автомобілем в стані сп'яніння.

Проте під час подальшого розслідування з'ясувалося, що наміру передавати вказані кошти у адвоката не було. Натомість, вона запропонувала 1,5 тисячі доларів США помічнику судді за вплив на прийняття суддею вищевказаного рішення, який погодився на цю пропозицію. 
 
За вчинене передбачено максимальне покарання у виді 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

У жовтні Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід адвокатці, яку викрили на підбурюванні до надання 1 тисячі 700 доларів США неправомірної вигоди судді Одеського апеляційного суду. 

ВАКС застосував до підозрюваної запобіжний захід у вигляді 124 тисячі 50 гривень застави. Також на неї покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора чи суду;
  • не відлучатися із Одеської області без дозволу детектива, прокурора;
  • повідомляти детектива, прокурора про зміну свого місця проживання та місця роботи;
  • здати на зберігання до відповідних органів державної влади паспорт для виїзду за кордон та інші документи, що дають право на виїзд з України; утримуватись від спілкування зі свідками у справі. 

Строк дії обов’язків – до 6 грудня 2022 року. 

Наприкінці вересня детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили адвокату про підозру у підбурюванні до надання 1,7 тисячі доларів США неправомірної вигоди судді Одеського апеляційного суду.