"Став доларовим мільйонером під час війни": ДБР перевіряє військкома-депутата з Южного

04 серпня 2023 р. 09:26

"Став доларовим мільйонером під час війни": ДБР перевіряє військкома-депутата з Южного

Фото: Yuzhny.info

Командування розпорядилося перевести військового комісара та депутата Южненської міської ради Єгора Смирнова та двох його співслужбовців  для подальшої служби в одну з бригад, що виконує завдання на передньому рубежі.

Такий крок у пресслужбі Одеського обласного територіального центру комплектації та соціальної підтримки, пояснили необхідністю "реагувати на суспільний резонанс і в рамках загальних заходів із вирівнювання бойового навантаження на особовий склад".

Командування ініціювало перевірку правоохоронними органами інформації щодо можливого незаконного збагачення військкома-депутата й Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження. 

Річ у тім, що нещодавно колишній депутат Ігор Мосійчук заявив, що Єгор Смірнов користуючись своїм статусом депутата міської ради та посадою військового комісара під час повномасштабного вторгнення незаконно збільшив свої статки до 1 мільйона доларів США.

Як стверджує Ігор Мосійчук, депутат за час вторгнення набув у власність:

  • комерційну нерухомість загальною площею майже 500 квадратних метрів, 
  • гектари землі на узбережжі Чорного моря,
  • парковку для авто 938,7 квадратного метрів.

Екснардеп також звинуватив Єгора Смірнова у тому, що використовуючи посаду військкома депутат тисне на своїх кривдників.

 Наприклад, коли один з місцевих жителів звернувся до правоохоронців із заявою про  "вчинення кримінального правопорушення депутатом Южненської міської  ради Єгором Смирновим", то отримав у військкоматі повістку.

Також Ігор Мосійчук зазначив, що підпорядковані Єгору Смирнову особи - депутати Віталій Розмериця та Вадим Назаренко, які проходять службу в роті охорони військкомату уникають регулярних ротацій  та залишаються в місті Южне. 

На думку Ігоря Мосійчука, вони можуть допомагають Єгору Смірнову у реалізації його схем.

Експерт Національного інституту стратегічних досліджень, який вже рік захищає Україну зі зброєю в руках Артем Филипенко вважає, що якщо Смірнов не має бойового досвіду, то доручати йому командування людьми означає піддавати їх життя невиправданому ризику.

"І знову ж таки, він не буде командувати відділенням чи взводом і, швидше за все, не буде брати безпосередню участь у боєзіткненнях", - каже експерт.

Також, на його думку, підрозділ військової частини, де гіпотетично проходитиме службу чоловік, може знаходитися за десятки кілометрів від фронту. 

"Більш доцільно було б не переводити його в частину, яка "знаходиться на передньому краї", а провести повноцінне розслідування і довести справу до суду", - вважає Филипенко. 

Раніше Печерський суд Києва обрав запобіжний захід для колишнього керівника Одеського обласного територіального центра комплектації та соціальної підтримки Євгена Борисова у вигляді тримання під вартою.

Справа Євгена Борисова також почалася після заяви Ігоря Мосійчука.