Справа екскерівника Миколаївської прокуратури: суд допитав трьох свідків

12 червня 2023 р. 17:48

Справа екскерівника Миколаївської прокуратури: суд допитав трьох свідків

Фото: УСІ

Приморський райсуд Одеси 12 червня допитав трьох свідків у справі прокурора Геннадія Германа, якого обвинувачують у державній зраді.

Свідки підтвердили, що надавали Геннадію Герману інформацію щодо паролів для проходження блок-постів та кількості загиблих, повідомляють ЗМІ.

Один зі свідків розповів, що саме він передав прокурору неправдиву інформацію від Служби безпеки України. Цю дезінформацію СБУ підготувала тоді, як частину спецоперації для виявлення зрадника. 

Зазначимо, що Миколаївський суд минулого року вже визнав його Геннадія Германа винним у державній зраді та засудив довічно.

Але адвокати експрокурора домоглись перегляду справи. 

У лютому вісім родичів загиблих під час обстрілу казарми у Миколаєві українських військових знову подали клопотання про визнання їх потерпілими, але суд відмовив їм. За словами сторони захисту, будь-які фізичні особи у цій справі під час досудового розслідування не визнавалися.

16 січня Приморський суд Одеси також відхилив клопотання матерів морських піхотинців, які загинули в Миколаєві внаслідок ракетного удару у березні 2022 року у справі, яку просили долучити їх до розгляду справи як потерпілих. 

Приморський районний суд Одеси розпочав розгляд справи колишнього керівника Миколаївської окружної прокуратури Геннадія Германа 23 грудня 2022 року. 

Спочатку процес планували зробити закритим. Проте, після зустрічі голови суду Сергія Кічмаренко із родичами загиблих морських піхотинців, судді задовольнили клопотання про надання можливості бути присутніми на засіданнях. 

У жовтні пресслужба Верховного суду повідомила, що Приморський суд Одеси розгляне справу екскерівника Миколаївської окружної прокуратури, якого звинувачують у співпраці з окупантами.

За матеріалами досудового розслідування, посадовець збирав інформацію військового та оперативно-службового характеру, яку згодом передавав представникам ворожих силових структур. Зокрема, йдеться про оперативну ситуацію в регіоні, результати обстрілів, паролі на блокпостах та інформацію про військових полонених зс рф.