У Миколаєві розслідують привласнення коштів на оборонних закупівлях
04 травня 2025 р. 17:33

ФОТО: Цензор.НЕТ
У Миколаєві розслідують ймовірне завищення цін на деревину, яку закуповували для потреб ЗСУ без тендерів. За даними слідства, втрати бюджету можуть сягати понад 10 мільйонів гривень.
Про це свідчить ухвала Інгульського районного суду.
У Миколаєві розслідують можливе завищення цін на деревину, закуплену для потреб оборони Миколаївським квартирно-експлуатаційним управлінням (КЕУ) у 2022–2023 роках. За версією слідства, закупівлі проводилися без тендерів — за прямими договорами із комерційними фірмами, серед яких "Прима Терра", "Лайт Грін", "Темний промінь" та "Сангрія Люкс".
Сумарно КЕУ придбало близько 10 тисяч кубометрів деревини за цінами від 2940 до 3290 грн за м³ — на 25% дорожче від ринку. Один із договорів, укладений з товариством "Темний промінь", передбачав постачання 2100 м³ деревини на суму 6,9 млн грн. Слідчі вважають, що посадовець управління, який підписав цей контракт, зловживав службовим становищем.
Для встановлення усіх обставин розслідування, слідчі ДБР просили суд надати доступ до документації КЕУ, зокрема фінансових та юридичних висновків, платіжних доручень і розпорядчих актів. Адміністрація управління відмовила у добровільному наданні документів, тож Інгульський районний суд дозволив їх тимчасове вилучення.
Крім того, суд наклав арешт на майно всіх чотирьох компаній, що фігурують у справі. Три з них після початку слідства змінили назву, адресу, керівництво та власників.
Окрім названих фірм, КЕУ укладало прямі договори ще з понад десятьма підприємцями без проведення відкритих торгів. Загальна вартість контрактів на закупівлю деревини склала понад 100 мільйонів гривень. За попередніми оцінками, лише в межах перших чотирьох договорів збитки можуть сягати 10 мільйонів гривень, а після перевірки всіх контрактів сума потенційних зловживань може зрости в рази.
Також 9 квітня слідчі оголосили підозру Сергію Бездольному, працівнику комунального підприємства "Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва", та підприємцю з Львівської області Василю Процишину. За даними слідства, вони організували схему привласнення бюджетних коштів під час закупівлі обладнання на понад 5,3 мільйона гривень, у результаті чого місто втратило майже 600 тисяч гривень через відкати.
Анна Бальчінос
16 жовтня 2024 р. 12:55