Годувати пацієнтів шести одеських медзакладів довірили фірмі, де працювали посадовці

25 вересня 2023 р. 10:30

Годувати пацієнтів шести одеських медзакладів довірили фірмі, де працювали посадовці

Колаж: ЦПР

Товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика смаку" очікує на укладання угоди з адміністраціями шести медичних закладів в Одесі щодо забезпечення харчування пацієнтів.

Відповідна інформація міститься в системі електронних закупівель Prozorro.

Зокрема йдеться про: міську лікарню №5, міську лікарню №8, інфекційну лікарню, міську дитячу лікарню №2, Одеський обласний центр соціально значущих хвороб та дитячу міську лікарню №3.

Це рамкова угода, яку уклали із трьома товариствами з обмеженою відповідальністю: "Фабрика смаку", "Тонар К" та "Ольга". Після проведення аукціонів в усіх випадках "Фабрика смаку" вийшла переможцем.

Загалом товариство має отримати в разі укладання угод 11 мільйонів гривень.

Зазначимо, що товариство "Фабрика смаку" неодноразово ставало переможцем тендерів від мерії щодо харчування пацієнтів клінік чи учнів шкіл. 

Фірма зареєстрована у травні 2015 року зі статутним капіталом 1 тисяча грн, а вже за два місяці вона отримала замовлення на харчування лікарень Одеси. Директор та власник фірми - Ігор Левінзон.

Центр публічних розслідувань раніше повідомляв, що за даними аналітичної платформи YouControl, декілька працівників "Фабрики Смаку" є суб'єктами декларування. Так, Бичок Наталя свого часу суміщала роботу у "Фабриці смаку" з роботою в Юридичному департаменті Одеської міської ради. А Лянна Євгенія, відповідно до декларації поєднувала роботу у "Фабриці смаку" з роботою в Одеському підрозділі антимонопольного комітету.

Рамкова угода — правочин, який укладається одним чи кількома замовниками в порядку, встановленому Законом України "Про публічні закупівлі", з кількома учасниками процедури закупівлі з метою визначення основних умов закупівлі окремих товарів і послуг для укладення відповідних договорів про закупівлю протягом строку дії рамкової угоди.

Закупівля за такою угодою умовно поділяється на 2 етапи:

  • проведення процедури відкритих торгів з публікацією англійською мовою для відбору постачальників у рамковій угоді;
  • проведення відбору серед визначених постачальників для укладення договору про закупівлю.

На першому етапі постачальники подають свої тендерні пропозиції, проходять прекваліфікацію, а потім змагаються в аукціоні за ціною. Замовник обирає декількох переможців і укладає з ними рамкової угоди.

Для укладання угоди на першому етапі передбачається:

  • оприлюднення оголошення (у тому числі додатково англійською мовою);
  • оприлюднення тендерної документації про проведення закупівлі не пізніше, ніж за 30 днів до дня розкриття тендерних пропозицій;
  • розкриття, розгляд та оцінка тендерних пропозицій учасників;
  • визначення переможців торгів.

Отже, перший етап завершується укладанням угоди.

На другому етапі відбувається аукціон серед підписантів угоди. Він буде проводитися кожного разу, коли у замовника виникатиме потреба в якійсь частині товару/послуги. Запрошення на аукціон постачальники отримуватимуть автоматично. Під час аукціону учасники можуть залишити ціну (за одиницю) незмінною або зменшити її. Учасники не можуть запропонувати ціну за одиницю більшу, аніж ту, з якою вони "увійшли" в рамкову угоду.

Переможцем стає постачальник, що запропонував найнижчу ціну за одиницю товару. Із ним замовник укладає договір про закупівлю за рамковою угодою. Тобто загалом у замовника буде декілька угод. Одна рамкова – укладена за результатами першого етапу з декількома учасниками, та всі наступні договори закупівлі – що будуть укладені за результатами наступних відборів серед постачальників. Кожного разу, коли замовнику знадобиться частина товару/послуги, йому потрібно буде тільки оголосити аукціон. Це допоможе зекономити ресурси замовника, уникаючи етапу прекваліфікації та перевірки учасників, та значно зекономить час від моменту виникнення потреби та її задоволення.