В Одесі муніципальний тендер запідозрили у підігруванні "своїм"

19 червня 2024 р. 13:49

В Одесі муніципальний тендер запідозрили у підігруванні "своїм"

Фото: Одеська мерія

Тендер, який провела міська клінічна лікарня №1 щодо надання ендоваскулярних послуг — діагностичні та лікувальні малоінвазивні втручання у судини серця за допомогою ангіографа, призвів до скандалу.

За умовами тендеру ці послуги виконуватимуться за кошти міського бюджету – тобто безоплатно для пацієнтів.  

Товариство з обмеженою відповідальністю "Дім медицини" (Odrex) заявило, що підозрює махлювання з цим тендером з метою віддати вигідну пропозицію "зручному" підряднику.  

Річ у тім, що "Дім Медицини" запропонував нижчу ціну (13 мільйонів 692 тисячі 857 гривень проти 13 мільйонів 700 тисяч гривень від ТОВ "Кардіка Асістанс") і 1 травня фактично мав би бути визнаний переможцем.

Але угоду з "Odrex" лікарня не підписала. 

"Пропозицію відправили на повторний перегляд. 4 червня замовник скасував тендер через "неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель". Порушення стосується перевищення термінів повторного розгляду пропозиції замовниками, що може розглядатися як недобросовісні дії з боку організатора. Медичний дім оскаржуватиме рішення в Антимонопольному комітеті. Ми вже спостерігали схожу ситуацію у 2019 році, коли ТОВ "Дім Медицини" та ТОВ "Свята Катерина-Одеса" (ТОВ "Кардіка Асістанс" – її дочірня компанія) брали участь у конкурсі на надання послуг невідкладної діагностичної та лікувальної допомоги при гострому коронарному синдромі. Тоді після повторного перегляду недоліків в пропозиції та документації ТОВ "Дім Медицини" не виявили, але в угоді все одно було відмовлено. До того ж тендер скасували у зв'язку зі "зменшенням потреби в обсягах закупівлі послу", - заявили у клініці.

 

ЦПР звернувся за коментарем у "Кардіка Асістанс", але там поки ніяк не прокоментували цю ситуацію. В Департаменті охорони здоров'я Одеської міської ради та "Міській лікарні №1" також ніяк поки не коментують.

За даними сервісу YouControl ТОВ "Дім Медицини" зареєстроване в Одесі у 2012 році. Власниками є Тігран АрутюнянЄвген Савицький,  Лариса Мисоцька та Ірина Зайкова

Натомість "Кардіка Асістанс" - дочірня компанія ТОВ "Свята Катерина-Одеса" належить Дмитру Іоргачову. Той своєю чергою — батько ексдепутата Одеської міської ради Василя Іоргачова

Читайте також: Одеський онкодиспансер: чому медцентр звинувачують у розкраданні мільйонів

Кирило Бойко