В Одесі повторили 120-мільйонний тендер з одним учасником

29 червня 2024 р. 08:52

В Одесі повторили 120-мільйонний тендер з одним учасником

Фото: Василь Саєнко

Управління капітального будівництва Одеської міської ради провело закупівлю та обрало потенційного підрядника для капітального ремонту школи №61, яка розташована на вулиці Академіка Воробйова, що в районі Слобідки.

Як зазначається у системі електронних закупівель Prozorro, тендер відбувся з одним учасником  — товариством з обмеженою відповідальністю "Проектно-будівельна компанія "Альянс" у форматі відкритих торгів з особливостями.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

Утім після початку повномасштабної агресії російської федерації у 2022 році Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.

Таким чином компанія розраховує отримати 120 мільйонів 274,6 тисячі гривень в разі укладання угоди. Щоправда, для цього вона повинна усунути низку невідповідностей у тендерній документації, а саме доповнити її необхідними документами. 

Зазначимо, що на початку червня управління вже проводило цей тендер й тоді участь у ньому взяли дві компанії. Окрім ТОВ "ПБК "Альянс" було ще ТОВ "Інж-Строй" яке тоді на другому кроці аукціону запропонувало зробити ремонт за 116 мільйонів 999,9 тисячі гривень проти 117 мільйонів рівно в ТОВ "ПБК "Альянс" й мало б бути переможцем, але не усунуло вчасно невідповідності  й пропозицію відхилили. 

Утім зрештою відхилили пропозицію "ПБК "Альянс" й торги скасували за відсутністю пропозицій.

Кирило Бойко