В Одесі вдруге обрали без аукціону годувальника для постраждалих від російської агресії

02 лютого 2023 р. 09:01

В Одесі вдруге обрали без аукціону годувальника для постраждалих від російської агресії

Зображення: ЦПР

Комунальне некомерційне підприємство "Міська клінічна лікарня №11" Одеської міської ради вдруге обрало компанію, яка годуватиме постраждалих внаслідок військової агресії російської федерації в Україні.

За даними системи електронних закупівель Prozorro, як й першого разу годувати пацієнтів буде товариство з обмеженою відповідальністю "Фабрика смаку", повідомляє Центр публічних розслідувань. 

ТОВ має забезпечити лікарні 38 тисяч 872 комплекти харчування. Комплект - це чотири разове харчування однієї особи на добу.

За це ТОВ "Фабрика смаку" має отримати 8 мільйонів 746,2 тисячі гривень.   

Закупівлю проводили як відкриті торги з особливостями, конкурентів в компанії не було. 

На початку січня лікарня вже проводила цю процедуру закупівлі. Тоді йшлося про 40 тисяч 150 комплектів харчування та 9 мільйонів 33,8 тисячі гривень. Однак зрештою закупівлю скасували через неможливість усунення виявлених порушень законодавства у сфері публічних закупівель.   

З початком повномасштабної агресії російської федерації проведення закупівель в форматі відкритих торгів з особливостями, коли терміни процедур знижені, а в переможців немає конкурентів стали переважати над іншими. 

За даними Міністерства економіки, з 14 по 20 грудня 2022 року 306 успішних торгів на Prozorro із 347  були завершені з одним учасником. Тобто майже 90% закупівель за цей період проведені з одним учасником торгів. 

Втім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

ТОВ "Фабрика смаку"  зареєстрована у травні 2015 року зі статутним капіталом 1 тисяча гривень, а вже за два місяці вона отримала замовлення на харчування лікарень Одеси. Директор та власник фірми - Ігор Левінзон.

Центр публічних розслідувань раніше повідомляв, що за даними аналітичної платформи YouControl, декілька працівників «Фабрики Смаку» є суб’єктами декларування. Так, Бичок Наталя свого часу суміщала роботу у «Фабриці смаку» з роботою в Юридичному департаменті Одеської міської ради. А Лянна Євгенія, відповідно до декларації поєднувала роботу у «Фабриці смаку» з роботою в Одеському підрозділі антимонопольного комітету.

Минулого року на тендерах з організації харчування фірма отримала 165 мільйонів 900 тисяч гривень. А з початку 2022 року – майже 130 мільйонів гривень. 

Серед її "клієнтів" – заклади освіти, охорони здоров'я, Міноборони, управління Нацполіції.