"Вбивство" голови скандального ГФ, яке співпрацювало з поліцією, виявилося інсценуванням правоохоронців
22 жовтня 2024 р. 13:18
На фото: Геннадій Бейбутян. Скриншот з відео
19 жовтня на сайті поліції Одеської області з'явилася інформація, що нібито небіжчика із вогнепальними пораненнями було виявлено на узбіччі дороги у передмісті Одеси. Журналістка Ірина Гриб повідомила медіа, що вбитий – бізнесмен та очільник ГФОГП "Підрозділ сприяння правоохоронним органам" Геннадій Бейбутян. Неофіційно поліція підтвердила цю інформацію ЦПР, але ми вирішили її перевірити. 21 жовтня за нашими джерелами стало відомо, що це спецоперація правоохоронців. 22 жовтня на місцевих сайтах поліції, СБУ та прокуратури з'явилася офіційна інформація, що правоохоронці "зірвали зухвалу спецоперацію російської спецслужби в Одесі і врятували життя місцевому голові громадського формування з охорони правопорядку".
Цікаво, що це сталося саме після того, як ЦПР робив розслідування діяльності громадських формувань, які співпрацюють з правоохоронними органами На варті одеського "котла". Стосовно "ПСПО", яке очолює Бейбутян, то ймовірно воно займалось тим, що торгувало посвідченнями, щоб пересуватись у комендантську годину та обіцяло надавати бронь від мобілізації.
Повідомлення про "вбивство" на сайті поліції Одещини 19 жовтня
В СБУ заявили, що "вбивство замовила російська спецслужба, яка хотіла здійснити показову ліквідацію діяча, котрий публічно підтримував мобілізацію". Тим часом організація Бейбутяна фігурує в корупційному розслідуванні щодо видачі посвідчень за гроші.
Повідомлення про інсценування "вбивства" на сайті поліції Одещини 22 жовтня
За даними слідства, львів’янину, який отримав від спецслужб рф замовлення на вбивство Бейбутяна, повідомили про підозру у замаху на умисне вбивство, вчинене на замовлення, та незаконному поводженні з бойовими припасами (ч. 2 ст. 15 п. 6, п. 11 ч. 2 ст. 115, ч. 1 ст. 263 КК України).
Фото: Одеська обласна прокуратура
"Підозрюваний підшукав кілера, якому пообіцяв 80 тис доларів США за виконання замовлення та передав детальну інформацію про жертву – його фото, звички, місце проживання і роботи. Організатора злочину затримано після надання доказів виконання замовлення. Вилучено телефон з листуванням з російським куратором, а також бойову гранату «Ф-1»", - повідомили в прокуратурі.
Чоловіку обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.
Зазначимо, що громадське формування "Підрозділ сприяння правоохоронним органам" зареєстроване в Одесі ще з 2004 року. В лютому 2024 року це ГФ потрапило у скандальну історію - в Одесі на Люстдорфській дорозі водію, який фільмував блокпост, представник підрозділу сприяння правоохоронним органам вибив вікно в автомобілі. Згодом в ТЦК та поліції повідомили, що не мають до цього відношення, а сторони у приватному порядку з'ясували стосунки.
Тоді ми намагалися зв’язатись з "ПСПО", але телефон там не відповідає. Контора, за документами, знаходиться на Пантелеймонівській, 54. Організація пов’язана з колишніми правоохоронцями. Так, екскерівник, Володимир Вареничев, очолює "Одеську обласну організацію професійної спілки атестованих працівників органів внутрішніх справ України", яка теж зареєстрована на Пантелеймонівській, 54 за тим же неробочим телефоном.
Наразі директором "Підрозділу сприяння правоохоронним органам" значиться Геннадій Бейбутян. Але ще декілька місяців тому організацією керував 68-річний Анатолій Воронцов. Примітно, що Воронцов був довіреною особою Вареничева на виборах народних депутатів у 2012 році. Він балотувався від забороненої зараз в Україні "Комуністичної партії". Вареничев проходив по округу 136, де перемогу тоді здобув нинішній мер Одеси Геннадій Труханов.
Ми звернулись до колишнього представника "ПСПО" Валентина Зайця. Він підтвердив зміну керівництва в організації, зазначивши, що "на сьогоднішній день трапилось так, що ми не маємо вже відношення до даного підрозділу": "Там трапилась весела історія зі зміною керівного складу", - без подробиць розповів Заяць. Вірогідно, "весела історія" пов'язана з тим, що подібні громадські формування можуть торгувати своїми посвідченнями й надавати зокрема дозволи пересуватись у комендантську годину. Але не тільки це.
"Всі по-схожому працюють, по одній схемі – з поліцією патрулюють у комендантську годину, показують в соціальних мережах, що вони начебто в дуже тісній співпраці. До них звертаються різні представники, які не хочуть служити, які хочуть отримати бронь (від мобілізації – ред.) з такими запитаннями, чи можна якось купити ваші посвідчення. Ті їм розказують, що їхні посвідчення мають якусь певну силу, що це щось серйозне. Хоча насправді це просто громадська організація, яку може зареєструвати будь-хто... Вони продають "ксіви", так би мовити. Ці посвідчення від 500, 700 доларів коштують. Людина, яка просто має це посвідчення, може в комендантську годину їздити, є домовленість певна, що це начебто як свої", - підкреслює активіст Дем’ян Ганул, наголошуючи, що громадські формування ще й безпідставно обіцяють бронювання від мобілізації.
За його словами, наразі з подібними організаціями співпрацюють також органи територіальних центрів комплектування, представникам яких їх рекомендують органи місцевого самоврядування для спільного патрулювання.
Таким чином, розповідає Дем’ян Ганул, збираються колосальні кошти. За його інформацією, одна з організацій видала близько тисячі посвідчень, збираючи тисячі гривень членських внесків кожного місяця: "Більшість людей в одній організації, а я знаю їх три, це три тисячі людей, які просто формально існують, сплачують кошти. Це бізнес-проєкт такий. Знову-таки, щоб ухилитися від мобілізації".
Дивиться також: Громадські формування виявилися охоронними компаніями, які отримують бюджетні кошти: ЦПР зняв фільм-розслідування
Ната Чернецька27 вересня 2024 р. 11:03
30 червня 2024 р. 09:16