Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарні справи щодо двох суддів з Одеси

29 червня 2024 р. 15:18

Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарні справи щодо двох суддів з Одеси

Фото: ЦПР

Вища рада правосуддя відкрила дисциплінарні справи стосовно двох суддів Приморського районного суду Одеси Сергія Кічмаренко та Іллі Лонського.

Про це повідомляється на сайті ВРП.

Зокрема на Сергія Кічмаренка поскаржилася Одеська обласна прокуратура.

У скарзі стверджується, що суддя не поважає прокурорів та наведено кілька прикладів суддівської зневаги. Наприклад, в ході судового засідання, яке відбулось 26 червня 2020 року, під час подання доказів стороною обвинувачення суддя Кічмаренко, достеменно будучи обізнаним, що обсяг письмових доказів та документів є достатньо значним (близько 300 томів) та одночасна наявність всіх таких матеріалів в судовому засіданні є неможливою, неодноразово висловлював позицію про те, які докази сторона обвинувачення має подати, а які суд не цікавлять.

На думку скаржника, зазначені дії суду явно виходять за межі керування судовим процесом, а висловлювання судді, проголошені в судовому засіданні, порушують принципи змагальності, диспозитивності та свідчать про неповагу судді до прокурорів, яка полягає в перешкоджанні вільного та самостійного обстоювання стороною обвинувачення своєї правової позиції.

Щодо судді Іллі Лонського, то на нього скаржилося Національне антикорупційне бюро України.

Вища рада правосуддя 9 січня задовольнила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Олександра Клименка та тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя суддю Приморського районного суду міста Одеси Іллю Лонського. 

Іллі Лонському інкримінують вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 15, частиною 3 статті 369, частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України, а саме у замаху на надання неправомірної вигоди іншій судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману судді Приморського районного суду Одеси, за що передбачається покарання на строк від 4 до 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Досудове розслідування завершено, обвинувальний акт направлено до суду, триває судовий розгляд.

Натомість ВРП відмовила у відкритті дисциплінарних справ щодо суддів Київського районного суду міста Одеси Сергія Чванкіна та Одеського окружного адміністративного суду Нінелі Потоцької, а скаргу Приватного акціонерного товариства "Національна енергетична кампанія "Укренерго", стосовно судді Котовського міськрайонного суду Одеської області Галини Павловської не розглядали та повернули скаржнику.

Кирило Бойко