Втікачу-екснардепу з Одеси оголосили про нові підозри

10 серпня 2022 р. 16:27

Втікачу-екснардепу з Одеси оголосили про нові підозри

Слідчі Служби безпеки України зібрали додаткову доказову базу і повідомили про підозру у нових злочинах колишньому народному депутату від "Партії регіонів", якого у червні вже було обвинувачено у колабораційній діяльності.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Наразі цей чоловік підозрюється у:

  • Посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України;
  • Порушенні рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками;
  • Колабораційній діяльності;
  • Пропаганді війни;
  • Виправдовуванні, визнанні правомірною, запереченні збройної агресії рф проти України, глорифікації її учасників.

В основу нової підозри лягли його останні дії та заклики щодо війни. 

"Він, як так званий "експерт", в етері прокремлівських ЗМІ публічно закликав до зміни меж території України, заперечував агресію рф і транслював тези про «асвабадітєлєй». Наразі завершено проведення низки експертиз. Було проаналізовано великий масив доказів, зібраних співробітниками СБУ. Отримані висновки підтверджують, що у виступах фігуранта присутні факти його підривної діяльності проти України. Зокрема, мова йде про розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, приниження національної честі та гідності тощо. У зв'язку з оголошенням у міжнародний розшук тепер ця особа нев’їздна до цивілізованих країн", - наголосили в СБУ.

У червні правоохоронці повідомили про підозру у колабораційній діяльності колишньому лідеру партії "Родина" Ігорю Маркову, який за часів Віктора Януковича був народним депутатом та входив у Верховній Раді України у фракцію "Партії регіонів".

20 вересня 2013 року Маркова позбавили депутатського мандату.

У жовтні 2013 року Ігоря Маркова затримали за підозрою у хуліганстві з завданням побоїв, частина 4 статті 296 КК. Слідство вважало, що у 2007 році він разом із кількома соратниками напав на пікет проти відтворення в Одесі пам'ятника Катерині II, організованому націоналістами партії "Свобода". Восени 2009 року Марков навіть залишав на кілька місяців країну за підтримки нардепів "Партії регіонів" та Компартії. Він повернувся, а 2010 року справу було закрито. Через три роки справу відновили, Маркова затримали, заарештували, і він чотири місяці провів у СІЗО. Після визволення він виїхав до Росії. У 2015 році його, на запит Українського бюро Інтерполу, затримали в Італії, але відмовилися депортувати в Україну, погодившись із політичним характером переслідування. 

У серпні 2015 року представники організацій, що входять до Координаційного комітету громадських організацій Майдану підписали відкритий лист до тодішніх президента України Петра Порошенка, генпрокурора Шокіна і глави СБУ Грицака з вимогою заборонити діяльність в Україні партії «Родина», яку очолює Ігор Марков. Громадські працівники вимагали також порушити кримінальні справи проти функціонерів партії і перевірити фінансову складову їх діяльності.

24 лютого 2014 року, після Революції Гідності, новий спікер Верховної ради Олександр Турчинов скасував розпорядження про позбавлення мандату. 

Нагадаємо, у 2018 році прокуратура Одеської області спільно з Управлінням Служби безпеки в області надіслали письмове повідомлення про підозру колишньому народному депутату України Ігореві Маркову у скоєнні низки злочинів проти основ національної безпеки та громадського порядку.