Вже другий рік як ВАКС не може розпочати розгляд справи Труханова

16 березня 2023 р. 09:57

Вже другий рік як ВАКС не може розпочати розгляд справи Труханова

Фото: ЦПК

Засідання Вищого антикорупційного суду України у справі заводу "Краян", де одним із обвинувачених є мер Одеси Геннадій Труханов, знов не відбулося через відсутність як адвокатів, так і самих обвинувачених. 

Про це повідомляє Центр протидії корупції.

Два захисники були зайняті в іншому процесі, а третій – вважає Київ небезпечним місцем у зв’язку з воєнним станом, тому не приїхав. Не з'явилися також обвинувачені Труханов, Шкрябай та Вугельман.

Труханов поїхав у відрядження до Японії і просив відкласти слухання. Шкрябай та Вугельман не приїхали до Києва, так як думали, що зможуть взяти участь в засіданні в онлайн-режимі. Їх адвокат визнав, що помилково їх не так проінформував.

Один з обвинувачених - Ігор Кравченко - зазначив, що початок засідання без адвоката у підсумку поставить під загрозу вирок, яким би він не був. Він також переклав відповідальність за зрив засідання на суд, нагадавши, що подавав клопотання про організацію онлайн-конференції, однак, з невідомих причин, його нібито не розглянули.

Прокурор просила суд визнати причини неявки фігурантів і їхніх захисників неповажними та застосувати санкції. Головуючий нагадав їй, що це робилося неодноразово і не призвело до результатів.

Суд намагався боротися з неявками, застосовував штрафи та звертався до дисциплінарних органів, але це поки не допомогло.

Наприклад, 25 травня 2021 року ВАКС оштрафував адвоката Михайла Коротюка на 12 тисяч гривень за зловживання – постійні неявки. 15 червня суд ухвалив звернутися до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, щоб притягнути захисників у справі мера Одеси Геннадія Труханова Михайла Коротюка та Сергія Лисенка до дисциплінарної відповідальності за неявки до суду через неповажні причини. Потім у засіданні стало відомо, що КДКА відмовилась дисциплінарно карати цих захисників. 

Також 9 листопада того ж року ВАКС оштрафував адвокатів на майже 81 тисячу гривень. 

В результаті судді вирішили визначатися із поважністю причин неявки обвинувачених та їхніх адвокатів наступного засідання, яке заплановане на 4 квітня.

Минуле засідання, що планувалося на 1 березня, не відбулося бо деякі представники сторони захисту знову не з'явились до суду на засідання у справі про заволодіння 93 мільйонами гривень міського бюджету Одеси під час придбання адміністративної будівлі заводу "Краян"  за завищеною ціною, через що слухання було вкотре перенесено. 

Раніше Вищий антикорупційний суд відмовився об'єднувати два кримінальні провадження щодо поплічниці та організаторів скандальної схеми придбання Одеською мерією заводу "Краян". 

Прокурори САП під час першого розгляду справи в Малиновському суді просили ув'язнити Труханова на 12 років з конфіскацією, його заступника Павла Вугельмана — на 11 років, колишнього голову постійної комісії з комунальної власності Василя Шкрябая, колишнього директора департаменту комунальної власності Олексія Спектора та його колишнього заступника Володимира Радіонова – на 10 років. Директору компанії ТОВ "Девелопмент еліт", яка продавала будівлю заводу Одеській міськраді, Петрові Загодіренку прокурор просить 10 років, а директору ТОВ Valton Group та адвокату Ігореві Кравченку – 11 років. 

Крім того, у січні 2020 року детективи НАБУ повідомили про підозру у справі "Краяну" ще чотирьом громадянам, які, за версією слідства, є пособниками та організаторами. Новими підозрюваними виявилися колишній депутат Кілійської районної ради Анатолій Коломієць, депутат Одеської обласної ради Олег Бабенко та колишній народний депутат Олександр Дубовий, а також колишня помічниця міського голови Одеси в часи, коли він був народним депутатом, Альона ПоповаЗазначимо, що останню оголосили в міжнародний розшук, а справа щодо трьох нових фігурантів слухається окремо іншою судовою колегією і також другий рік гальмує у ВАКС на підготовчій стадії через обвинувачених та їхній захист.