На Одещині встановлять комплекси з блокування телерадіосигналів з Придністров’я

07 березня 2024 р. 09:53

На Одещині встановлять комплекси з блокування телерадіосигналів з Придністров’я

Фотоколаж: Інтент

Кабінет міністрів України ухвалив рішення виділити з резервного фонду державного бюджету 152 млн грн на розгортання системи, яка блокуватиме антиукраїнське телерадіомовлення у прикордонних областях.

Відповідне рішення уряду є у розпорядженні "Економічної правди".

Кошти з резервного фонду виділили Держспецзв’язку з метою "розгортання мережі блокування антиукраїнського телерадіомовлення у прикордонних районах України із застосуванням комплексів вибіркового блокування сигналів радіоелектронних (телевізійних) засобів".

Очікується, що за виділені кошти буде встановлено комплекси з блокування телерадіосигналів з території росії, Білорусі та невизнаного Придністров’я. Такі комплекси встановлять у 45 локаціях у прикордонній зоні дев'яти областей, а саме Волинської, Рівненської, Житомирської, Київської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Вінницької та Одеської.

Виділені урядом кошти спрямують як на закупівлю та встановлення комплексів блокування сигналів, так і витрати на експлуатацію цих комплексів протягом наступних 8 місяців. Очікується, що самі комплекси буде встановлено 1 травня 2024 року.

Раніше ми повідомляли, що "Центр публічних розслідувань" вплинув на роботу з вимкнення російського сигналу з Придністров'я.

Нагадаємо, Одеська обласна військова адміністрація веде перемовини із міжнародними партнерами та працює над тим, щоб припинити трансляцію російських радіостанцій на території України. Як повідомляв ЦПР,  про це під час зустрічі з журналістами розповів очільник ОВА Олег Кіпер.

Раніше привернув увагу до цього питання голова ЦПР Валерій Болган під час першої зустрічі з журналістами очільника Одещини. Тоді Кіпер торкнувся цього питання й повідомив про намір розпочати таку роботу в той час, коли, наприклад, у Подільську досі лунає російське радіо. 

Річ у тім, що трансляція ведеться з території тимчасово окупованого росією придністровського регіону Молдови й окрім музики розповсюджується російська пропаганда. 

"Це досить складний процес. Зараз воно усе на стадії відпрацювання. Сьогодні багато йде перемовин, бо це ж обладнання, великі кошти потрібні. Також дати альтернативу населенню цим радіостанціям. Ми не зупинялися з цим. Я сам також був у Подільську й чув ці трансляції там", - зазначив голова адміністрації.  

У 2022 році Міністерство оборони російської федерації фейкувало, що з метою обмеження інфопростору в Одесі заборонили роботу провайдерів супутникового телебачення, що транслюють російські та молдовські канали.

Як повідомляли тоді в оперативному командуванні "Південь", у своїх фейкових повідомленнях росіяни стверджують, що мешканців примушують демонтувати супутникове обладнання, а всіх незгідних вивозять у невідомому напрямку.

Насправді тодішній очільник Одеської військової адміністрації Максим Марченко повідомив про початок роботи над відключенням від ефіру російських телеканалів, які транслюються через супутник на півдні України. За його словами, це зупинить поширення російської пропаганди та роботу ворожої розвідки на Одещині.

Однак жодних розпоряджень щодо демонтажу супутників, тим паче вивозу кудись людей, звісно, не було.

В одному зі своїх звернень Максим Марченко зазначав, що відключення російських телеканалів в Україні — це поступовий та довгий процес, який здійснюватиметься з міжнародною підтримкою.

"Показово зняти тарілки з кількох домівок та доповісти про виконану роботу, як це роблять деякі керівники, не є розв'язання проблеми", - зазначав Марченко.

Читайте також: Через пошкодження українських передавачів росія захоплює частоти українських радіостанцій

Ната Чернецька