ЦПР вплинув на роботу з вимкнення російського сигналу з Придністров'я

12 вересня 2023 р. 07:43

ЦПР вплинув на роботу з вимкнення російського сигналу з Придністров'я

Фотоколаж: Інтент

Одеська обласна військова адміністрація наразі веде перемовини із міжнародними партнерами та працює над тим, щоб припинити трансляцію російських радіостанцій на території України.

Як повідомляє Центр публічних розслідувань, про це під час зустрічі з журналістами розповів очільник ОВА Олег Кіпер.

Раніше привернув увагу до цього питання голова ЦПР Валерій Болган під час першої зустрічі з журналістами очільника Одещини. Тоді Кіпер торкнувся цього питання й повідомив про намір розпочати таку роботу, але ще три тижні тому, наприклад, у Подільську лунало російське радіо. 

Річ у тім, що трансляція ведеться з території тимчасово окупованого росією придністровського регіону Молдови й окрім музики розповсюджується російська пропаганда. 

"Це досить складний процес. Зараз воно усе на стадії відпрацювання. Сьогодні багато йде перемовин, бо це ж обладнання, великі кошти потрібні. Також дати альтернативу населенню цим радіостанціям. Ми не зупинялися з цим. Я сам також був у Подільську й чув ці трансляції там", - зазначив голова адміністрації.  

Читайте також: Після розслідування ЦПР в одеському онкодиспансері змінили головлікаря та скасували тендер.

У минулому році Міністерство оборони російської федерації фейкувало, що з метою обмеження інфопростору в Одесі заборонили роботу провайдерів супутникового телебачення, що транслюють російські та молдовські канали.

Як повідомляли в травні 2022 року в оперативному командуванні "Південь", у своїх фейкових повідомленнях росіяни стверджують, що мешканців примушують демонтувати супутникове обладнання, а всіх незгідних вивозять у невідомому напрямку.

Насправді 7 квітня 2022 року тодішній очільник Одеської військової адміністрації Максим Марченко повідомив про початок роботи над відключенням від ефіру російських телеканалів, які транслюються через супутник на півдні України. За його словами, це зупинить поширення російської пропаганди та роботу ворожої розвідки на Одещині.

Однак жодних розпоряджень щодо демонтажу супутників, тим паче вивозу кудись людей, звісно, не було.

Інтент вже декілька років звертає увагу влади на проблеми з доступом до українських телеканалів та радіо в прикордонній зоні й поширення на ці регіони російської пропаганди через передавачі в Молдові та супутник. 

3 травня в одному зі своїх звернень Максим Марченко зазначив, що відключення російських телеканалів в Україні - це поступовий та довгий процес, який здійснюватиметься з міжнародною підтримкою.

"Показово зняти тарілки з кількох домівок та доповісти про виконану роботу, як це роблять деякі керівники, не є рішенням проблеми", - зазначав Марченко.

Читайте також: Через пошкодження українських передавачів росія захоплює частоти українських радіостанцій