Після розслідування ЦПР замовника та підрядника судитимуть за руйнування особняка Гавсевича

05 грудня 2023 р. 16:04

Після розслідування ЦПР замовника та підрядника судитимуть за руйнування особняка Гавсевича

Фото: Одеська обласна прокуратура

Прокурори Приморської окружної прокуратури м. Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно власника особняка Гавсевича  та керівника підприємства-підрядника за фактом умисного знищення, руйнування та пошкодження об'єктів культурної спадщини чи їх частин (ч. 5 ст. 298 КК України).

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі.

Зазначається, що власник особняка, який є об’єктом культурної спадщини, спільно з підрядником, без відповідного дозволу, провели будівельні роботи з демонтажу огороджуючих та несучих конструкцій будівлі.

"Наразі вживаються заходи представницького характеру щодо зобов’язання власника відновити будівлю-пам’ятку містобудування та архітектури", - повідомили в прокуратурі.  

Раніше ЦПР публікував розслідування, як були проведені будівельні роботи з демонтажу огороджуючих та несучих конструкцій будівлі, внаслідок чого пам’ятник архітектури місцевого значення було фактично знищено.

Вищевказані дії призвели до руйнування об’єкту культурної спадщини, зокрема її конструктивних елементів та архітектурно-художніх елементів інтер’єру приміщень.

Так, під час ремонтних робіт, із застосуванням будівельної техніки, демонтовано огороджуючі та несучі конструкції і перекриття північної частини будівлі-пам’ятки, її південно-західну частину, покрівлю, другий та третій поверхи східної частини, а також частково демонтовано огороджувальні конструкції східної частини будівлі.

У вересні власнику будинку і підряднику повідомили про підозру за ч. 5 ст. 298 Кримінального кодексу України. 

У серпні в Одеській ОВА запевнили, що компанія заплатила покладений на неї штраф у розмірі 170 тисяч гривень, а також надала проєкт відновлення маєтку.

Як зазначав ЦПР, особняк Гавсевича належить ТОВ "Універсал Дірект". Яке дивним чином пов’язане з групою "Примор’є" екснардепа Леоніда Клімова.

Нагадаємо, попри те, що в Одесі історичний центр включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, 30 червня 2023 року було фактично знесено будівлю пам'ятника архітектури місцевого значення - колишнього пологового будинку №6 за адресою вулиця Чорноморська, 1. 

Читайте також: Одеський онкодиспансер: чому медцентр звинувачують у розкраданні мільйонів

Маєток збудували у 1902 році за проєктом архітектора Гальперсона. Асистував йому архітектор Лінецький. Замовником будівництва був директор Одеського приватного ломбарду Антон Гавсевич. Будівля була виконана у стилі модерн, який того часу набував все більшої популярності.