Після розслідування ЦПР оголошено підозру фігурантам справи про знищення особняка Гавсевича

27 вересня 2023 р. 12:56

Після розслідування ЦПР оголошено підозру фігурантам справи про знищення особняка Гавсевича

Зруйнуваний особняк Гавсевича, 10 липня, 2023 року. Фото: ЦПР

За процесуального керівництва прокурорів Приморської окружної прокуратури м. Одеси повідомлено про підозру власнику особняка Гавсевича  та керівнику підприємства-підрядника в умисному знищенні, руйнуванні та пошкодженні об'єктів культурної спадщини чи їх частин (ч. 5 ст. 298 КК України). Про це повідомляє пресслужба Одеської обласної прокуратури.

Раніше Центр публічних розслідувань публікував розслідування, як були проведені будівельні роботи з демонтажу огороджуючих та несучих конструкцій будівлі, внаслідок чого пам’ятник архітектури місцевого значення було фактично знищено.

Вищевказані дії призвели до руйнування об’єкту культурної спадщини, зокрема її конструктивних елементів та архітектурно-художніх елементів інтер’єру приміщень.

Так, під час ремонтних робіт, із застосуванням будівельної техніки, демонтовано огороджуючі та несучі конструкції і перекриття північної частини будівлі-пам’ятки, її південно-західну частину, покрівлю, другий та третій поверхи східної частини, а також частково демонтовано огороджувальні конструкції східної частини будівлі.

Читайте також: Одеські муніципальні тепловики повинні повернути державі 51 мільйон

Нагадаємо, попри те, що в Одесі історичний центр включено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, 30 червня 2023 року було фактично знесено будівлю пам'ятника архітектури місцевого значення - колишнього пологового будинку №6 (маєток Гавсевича) за адресою вулиця Чорноморська, 1.

Маєток збудували у 1902 році за проєктом архітектора Гальперсона. Асистував йому архітектор Лінецький. Замовником будівництва став директор Одеського приватного ломбарду Антон Гавсевич. Будівля була виконана у стилі модерн, який того часу набував все більшої популярності.

Наразі вирішуються питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу.