У зруйнованому ракетою будинку в Сергіївці відновили будівельні роботи після репортажу ЦПР

13 вересня 2023 р. 08:11

У зруйнованому ракетою будинку в Сергіївці відновили будівельні роботи після репортажу ЦПР

Фото: ЦПР

На Одещині у зруйнованому ракетою будинку у Сергіївці замінили підрядника та відновили будівельні роботи.

Про це в інтерв'ю Суспільному повідомив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

"Я був у цій громаді. У мене дуже багато запитань. Я звернувся до правоохоронних органів з цим питанням. Тому що за понад рік навіть не хочу у відсотках говорити, що було зроблено. Мені дійсно соромно дивитися в очі цих людей. Я чув якісь відмовки "не той підрядник", "не те зробив". Ми змінили повністю підрядника", — зазначив очільник області.

За його словами, наразі цим будинком опікується Фонд відновлення Міністерства інфраструктури. Олег Кіпер розповів, що у роботах виникла пауза, оскільки потрібен був час на переоформлення документів між з одного підрядник на іншого. Також він додав, що попереднім підрядником займаються правоохоронці.

30 червня 2023 року журналісти ЦПР з’їздили на місце трагедії та показали, як виглядає зруйнована база відпочинку та частково зруйнована дев’ятиповерхова будівля після першочергового ремонту. У першому під’їзді були зроблені тільки аварійно-відновлювальні роботи. Ми подивилися, що будинок просідає, а поряд з ліфтовою шахтою є щілини. При цьому в інший частині живуть люди. Звичайно, місцеві були незадоволені. 

"Проєктно кошторисна документація була зроблена рік тому, але потім знадобилося корегування, тому вона досі не закінчена. Дуже великі вимоги до проєктувальників та експертиз, - нарікав ЦПР під час інтерв'ю місцевий голова Анатолій Чередниченко. - Тому не можемо провести новий тендер з ремонту". 

Він пояснив, що згідно з першим проєктом, все робили терміново, щоб не втрачати строки відбудовання, там не були закладені ремонтні роботи ліфтових шахт. 

Також Чередниченко відверто поскаржився нам на працівників ТЦК, які затримували чоловіків, що ремонтували постраждалу будівлю. 

1 липня 2022 року удар по курортному містечку було здійснено трьома ракетами Х-22 з літаків стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря. Внаслідок атаки сталося руйнування першого під'їзду дев’ятиповерхового будинку з подальшим загоранням прибудованого до нього магазину на площі близько 20 м кв. Тоді в житловому будинку загинуло 16 осіб, на базі відпочинку - шість осіб.

Читайте також: Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців (відео)