В Одесі показали фільм-розслідування "Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців"

19 вересня 2023 р. 18:37

В Одесі показали фільм-розслідування "Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців"

Фото: ЦПР

У вівторок, 19 вересня, о 15:00 в бібліотеці Грушевського відбулася презентація фільму-розслідування ЦПР "Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців".

Фільм сфокусований навколо обстрілів 1 липня 2022 року російськими військовими невеличкого курортного селища на березі Чорного моря.

Три ракети Х-22 подолали відстань від місця пусків до цілі всього за декілька хвилин. У результаті – повністю знищена база відпочинку "Годжі" і значних руйнувань зазнав дев’ятиповерховий житловий будинок. А найстрашніше – десятки загиблих і постраждалих цивільних.

Читайте також: Теракт у Сергіївці: хто з російських військових причетний до вбивств українців (відео)

Хоча російська влада після кожного обстрілу запевняє, що їхні військові завдають ударів лише по військових об'єктах, у Сергіївці постраждали виключно цивільні. 

Через рік після трагедії журналісти знайшли тих, хто перебував у курортному містечку в момент обстрілу, а також з’ясували, хто стоїть за злочином російських військових.

"Нині в Україні вже зафіксовані десятки тисяч воєнних злочинів, у першу чергу в тимчасово окупованих територіях, проте, на жаль, є вони і в Одеській області, - каже директор ЦПР Валерій Болган. - Частина з них стала тригерами, на які не можна було не відреагувати. Першим таким дуже знаковим злочином став удар по житловому комплексу "Тірас", а другим - обстріл Сергіївки. Про "Тірас" у нас було перше відеорозслідування, про Сергіївку - друге. І буде ще".

Зазначимо, що показ відбувся після повітряної тривоги. Після перегляду фільму глядачі розповіли, що про ракети "дізнались стільки, що жодне джерело не повідомляє". 

Авторка фільму, журналістка Олена Чернишова зазначила, що досвід Другої світової війни підказує, що не всі воєнні злочинці понесли покарання.

"Але сучасний світ дає нам чимало інструментів для ідентифікації злочинців, буде трибунал і буде покарання, і ми маємо працювати над цим", - впевнена розслідувачка.

Редакторка сайту ЦПР Ната Чернецька розповіла про позитивні впливи розслідування: "Коли ми їздили в Сергіївку, ми зафіксували в якому стані перебуває постраждала від обстрілу рф багатоповерхівка. Ми зробили репортаж, а потім в нас вийшло розслідування. І от нещодавно очільник Одеської ОВА Олег Кіпер розповів, що звернув увагу на проблемний будинок. Зараз там змінили підрядника і відновились ремонтні роботи".

Читайте також: У зруйнованому ракетою будинку в Сергіївці відновили будівельні роботи після репортажу ЦПР