Громадські формування виявилися охоронними компаніями, які отримують бюджетні кошти: ЦПР зняв фільм-розслідування
28 липня 2024 р. 18:33
Ілюстрація: ЦПР
У неділю, 27 липня, вийшов фільм Центру публічних розслідувань "На варті одеського котла". Журналісти дослідили, що в Одеській області діють 36 громадських формувань, які співпрацюють з поліцією. І до них є питання.
ЦПР розбирався, хто стоїть за ГФ, чи отримують вони бюджетні кошти і навіщо їх створюють.
Читайте також: ЦПР зняв фільм-розслідування як заправки Petromol ухиляються від податків та співпрацюють з рф
Виявилося, що чимало формувань, по суті, ніяк себе не проявляють. Навіщо їх зареєстрували, неясно. Сумнівно також, що члени цих ГФ патрулюють населенні пункти. Ряд формувань - це де-факто охоронні компанії, які отримують бюджетні підряди.
Деякі формування активно підтримують представники влади, витрачаючи на них, зокрема бюджетні кошти.
Крім цього у трьох містах області існують громадські формуванні, які пов’язані з комунальними підприємствами й, можливо, фінансуються коштом платників податків. В Одесі, наприклад, фінансування отримує й комунальна установа, й безпосередньо ГФ. Йдеться про десятки млн. грн.
І це під час повномасштабної війни, коли волонтери по всій країні збирають буквально по декілька гривень, щоб закрити потреби фронту.
"Під час великої війни одеська поліція начебто співпрацює з низкою громадських формувань, щоб краще забезпечувати правопорядок. Водночас до деяких формувань є чимало претензій через їхні скандали, непрозорість роботи, фінансування з бюджету. Тож постає питання, наскільки зараз така співпраця доцільна?", - задається питанням авторка розслідування Олена Чернишова.
Читайте також текстові розслідування на цю тему:
Охоронці одеського тилу: хто стоїть за громадськими формуваннями
Ната Чернецька
27 вересня 2024 р. 11:03
20 липня 2024 р. 18:01