В Чорноморську одна компанія вчетверте стала єдиним претендентом на 38 мільйонів

16 січня 2024 р. 10:46

В Чорноморську одна компанія вчетверте стала єдиним претендентом на 38 мільйонів

Фото: Громадський простір

Управління капітального будівництва Чорноморської міської ради Одеської області вчетверте визначило підрядником для облаштування газопоршневої когенераційної установки на території котельні Комунального підприємства "Чорноморськтеплоенерго" ТОВ "Південьенергомонтаж".

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro

За даними системи, закупівлю провели у п'ятницю, 12 січня у форматі відкритих торгів з особливостями. Конкурентів в товариства з обмеженою відповідальністю, як й у три попередні рази не було.

Тож компанія муситиме зробити роботу до 31 грудня й отримати за це 38 мільйонів 448,7 тисячі гривень, але це в разі укладання угоди. 

Річ у тім, що третій раз у жовтні 2023 року компанія була єдиним претендентом на 37 мільйонів 822,4 тисячі гривень.  

З ТОВ зрештою уклали угоду, утім за взаємною згодою сторін на підставі висновку Державної аудиторської служби України про результати моніторингу процедури закупівлі від 25 грудня 2023 року. Аудитори наполягали, що угоди не мали укладати, а пропозицію компанії мали відхилити. 

Друга закупівля відбулася 11 жовтня, але 18 жовтня компанію відхилили, а тендер визнали таким що не відбувся через відсутність пропозицій.

 У вересні ТОВ вперше "перемогло" у цьому тендері, однак через низку проблем з документами пропозицію компанії відхилили тож торги довелося скасувати через відсутність пропозицій.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

Утім минулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.