Без аукціону обрали нового підрядника для ремонту одеської школи за 109 мільйонів

26 червня 2024 р. 15:06

Без аукціону обрали нового підрядника для ремонту одеської школи за 109 мільйонів

Фото: Одеська мерія

Управління капітального будівництва Одеської міської ради вчергове провело закупівлю для обрання підрядника реконструкції будівлі школи №39 на вулиці Успенська, 20.

Згідно з даними системи електронних закупівель Prozorro, тендер провели з єдиним учасником у форматі відкритих торгів з особливостями.

Читайте також: В одеській мерії хочуть зберегти повноваження Управління капітального будівництва, щоб  проводити мільярдні капремонти

 За даними системи, наразі підписання угоди очікує товариство з обмеженою відповідальністю "Стімакс". Компанія планує отримати 109 мільйонів 81,6 тисячі гривень.

За даними сервісу YouControl, ТОВ "Стімакс" зареєстроване у 2015 році. Засновниками є акціонерне товариство "Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд "Фарадей" та Олександр Сокольський. Олександр Сокольський також вказаний кінцевим бенефіціаром ТОВ. Щодо фонду, то його засновницею значиться громадянка Латвії Марина Апеле, яка проживає на Кіпрі.

У січні Управління капітального будівництва Одеської міської ради передумало підписувати угоду про реконструкцію будівлі школи №39 на вулиці Успенська, 20 із приватним акціонерним товариством "Ремонтно-будівельна дільниця "Одесголовпостач". Компанія не виправила виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій невідповідності в інформації та документах, що подавала у складі своєї тендерної пропозиції.

У грудні минулого року Управління капітального будівництва провело тендер для обрання підрядника, якому заплатять за реконструкцію будівлі школи №39. На укладання угоди очікувало "Одесголовпостач", яке планувало зробити реконструкцію школи до 31 грудня 2024 року й отримати за це 109 мільйонів 312,8 тисячі гривень.

Закупівлю проводили в форматі відкритих торгів з особливостями тож в компанії конкурентів не було.

Закупівлю оголосили 15 грудня. Тендер мав відбутись 25 грудня, а 23 грудня було визначене як кінцева дата отримання пропозицій. Через те, що пропозиція була лише одна, переможця кваліфікували 23 грудня. 

Так само попередній тендер мав відбутись 18 грудня, але 15 вже оголосили новий через те, що не надходило пропозицій. 

Зазначимо, що вартість реконструкції після корегування зросла на 80 мільйонів 523,1 тисячі гривень. Річ у тім, що в червні 2020 року управління провело аукціон для обрання підрядника щодо цієї реконструкції. Тоді участь у торгах взяли два товариства з обмеженою відповідальністю: "Укрбудконстракшн" та "Таком-Глорія Південь". Переможцем стало останнє. Компанія зголосилася працювати за 28 мільйонів 793 тисячі гривень. 

З ТОВ уклали угоду й спочатку воно мало зробити реконструкцію до 31 березня, але терміни завершення робіт постійно змінювалися додатковими угодами. 

На той час це була вже четверта спроба обрання підрядника для цих робіт. Попередні три завершилися нічим через наявність лише одного охочого працювати.

Будівля збудована у 1875 році і як освітня установа працювала з 1893 року. З 2021 року школу закрили.

Кирило Бойко