Депутати виділили КП "Теплопостачання міста Одеси" понад сім гектарів під генерацію та сміттєспалювальний завод

26 червня 2024 р. 13:48

Депутати виділили КП "Теплопостачання міста Одеси" понад сім гектарів під генерацію та сміттєспалювальний завод

Фото: Інтент/Наталя Довбиш

Одеська міська рада проголосувала за надання дозволу комунальному підприємству "Теплопостачання міста Одеси" на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 4 гектари.

Як зазначається у пояснювальній записці, землю виділяють для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об'єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій.

Натомість на початку засідання Одеський міський голова Геннадій Труханов повідомив, що землю виділять під майбутнє будівництво сміттєспалювального заводу, який буде також використовуватись для генерації тепла. 

Також депутати підтримали оформлення комунальним підприємством оформлення земельних ділянок загальною площею 3,3 гектара, де планується будівництво електростанцій в рамках спільного проєкту муніципалітету Одеси з урядом Японії та ПРООН стосовно будівництва об'єктів власної генерації на базі газопоршневих машин загальною потужністю близько 30 МВт. 

Як пояснила Інтенту екскерівниця КП Ганна Позднякова, це дві різні ділянки землі.

Міжнародні партнери надають Одесі обладнання — когенераційні машини, які, за словами новопризначеної заступниці Одеського міського голови Ганни Позднякової, мають бути поставлені у листопаді поточного року. 

Всі інші витрати щодо землеустрою, встановлення й підключення обладнання, підведення мереж лягають на місто. 

Частину з них – 30 мільйонів гривень – планує профінансувати безпосередньо комунальне підприємство "Теплопостачання міста Одеси" в рамках Інвестиційної програми, яку також затвердили на сесії 26 червня.

Зазначимо, що на сесії остаточно призначили Ганну Позднякову заступницею Одеського міського голови. Через це призначення, як дізнався Інтент, Ганна Позднякова звільнилась з посади керівниці "Теплопостачання міста Одеса" з 24 червня.

Кирило Бойко