Ексголову Кілійської РДА звинуватили у шахрайстві

04 квітня 2023 р. 15:38

Ексголову Кілійської РДА звинуватили у шахрайстві

Експосадовцю на Одещині інкримінують зловживання службовим становищем та шахрайство, що спричинило збитки у дев'ять млн грн.

Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Одеській області спільно зі слідчими обласної поліції встановили, що посадовець, як співорганізатор у складі групи з трьох осіб, передав близькому колу осіб у приватну власність 28 земельних ділянок, розташованих у межах Дунайського біосферного заповідника.

Організатор схеми забезпечував внесення відомостей про земельні ділянки до Державного земельного кадастру та зміну наявних у ньому відомостей, підшукував землевпорядні організації, які виготовлять документацію з поділу земельної ділянки для безплатної її приватизації.

Надалі ці дані передавали виконавцю, який підшукував осіб, які можуть надати документи для тимчасового оформлення на їхнє ім’я права власності без права фактичного розпорядження земельними ділянками.

Після цього фігуранти від імені підібраних осіб готували звернення щодо надання земельних ділянок у власність.

На завершальному етапі колишній голова районної державної адміністрації мав підписувати рішення щодо передачі земельних ділянок особам, які нібито цього потребують.

"На підставі неправомірного рішення на той час голови РДА було відчужено 28 тисяч квадратних метрів землі природно-заповідного фонду на загальну суму понад дев’ять мільйонів гривень", - повідомили слідчі.

Обвинувальний акт за погодженням із Одеською обласною прокуратурою щодо ексголови Кілійської райадміністрації скеровано до суду. Йому інкримінують вчинення злочинів, передбачених:

  • ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем),
  • ч. 3 ст. 28, ч. 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), 
  • ч. 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Організатора та ще одного учасника схеми, яким у березні цього року повідомили підозру, оголошено у розшук.

Раніше детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили розслідування за фактом отримання хабаря міським головою Рені та депутатом міської ради цього міста. 

Про це повідомили в пресслужбі НАБУ.

За даними слідства, депутат у змові з мером одного з міст Одещини захотіли отримати 100 тисяч доларів США за "сприяння" у розв'язанні питання про виділення земельної ділянки комунальної власності площею 2,5 гектари в оренду. 

24 січня 2023 року під час одержання першого траншу у 50 тисяч доларів США їх викрили.  Наступного дня їм повідомили про підозру.

26 січня суддя Вищого антикорупційного суду України образ запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для депутата Ренійської міської ради в Одеській області Івана Пойдолова.

Проте як зазначили у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури депутат може вийти зі слідчого ізолятора в разі внесення застави у 1 мільйон 879 тисяч гривень. 

Строк дії запобіжного заходу - до 24 березня 2023 року.

У разі внесення застави на підозрюваного буде покладено такі обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися із міста проживання без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти прокурора, детектива або суд про зміну свого місяця проживання та роботи; 
  • утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним у справі та свідками;
  • здати на зберігання до відповідного органу паспорт (паспорти) для виїзду за кордон;
  • носити електронний засіб контролю.

26 січня Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід міському голові Рені Ігорю Плєхову, якого затримали при одержанні неправомірної вигоди.

У відношені міського голови суд обмежився заставою в 1 мільйон 342 тисячі гривень. Річ у тім, що Ігор Плєхов пересувається лише за допомогою інвалідного візка. 

В Ренійській міській раді Іван Пойдолов є головою комісії з питань містобудування, архітектури, земельних відносин, охорони природи та історичного середовища. В міську раду він обирався як представник "Опозиційної платформи - За життя".  

Ігор Плєхов з 1993 до 2000 роки проходив службу в органах внутрішніх справ України в Одеській області. З 2005 року займався підприємницькою діяльністю.

10 листопада 2015 року обраний міським головою Рені. У жовтні 2020 року був знову переобраний мером Рені.