Голова Суворовського суду Одеси, якого підозрювали в хабарництві, вказав, що немає авто та живе на зарплату

21 травня 2024 р. 13:42

Голова Суворовського суду Одеси, якого підозрювали в хабарництві, вказав, що немає авто та живе на зарплату

Фото: Я і Закон

Голова Суворовського районного суду Одеси Віктор Позняк у декларації за 2023 рік вказав, що немає автомобіля та живе на зарплату. 

Як витікає з декларації судді, оприлюдненої Національним агентством з питань запобігання корупції, його зарплата у 2023 році склала 1 мільйон 607,4 тисячі гривень.

Ще 49 тисяч 281 гривню заробила його дружина Юлія в комунальній установі "Центр фінансування та господарської діяльності закладів та установ системи освіти Хаджибейського району міста Одеси".

В 2023 році родина зберігала гроші лише готівкою: Віктор - 850 тисяч гривень, а Юлія - 750 тисяч, хоча в 2022 році в судді був ще банківський рахунок, на якому зберігались 27 тисяч 108 гривень. При цьому в декларації вказано, що в родини є рахунки в "Приватбанку" та банку "Восток".

Автівки в судді немає, а з нерухомості в родини лише квартира, яка належить Анастасії Вікторівні Позняк і якою Віктор Позняк та його дружина користуються. 

Нагадаємо, Позняк очолив Суворовський районний суд Одеси 3 жовтня 2023 року на підставі рішення зборів суддів. 

До того суд був без очільника майже два роки.

Суддею Суворовського райсуду Віктор Позняк став у серпні 2002 року. Призначив його своїм указом тодішній президент Леонід Кучма — на п'ятирічний термін. У вересні 2008 року Верховна Рада обрала його на посаду безстроково.

У 2011 році СБУ затримала Позняка за підозрою в отриманні хабаря — 5 тисяч доларів. Разом із ним узяли ймовірного спільника — адвоката Юрія Ямкового. За даними слідства, загалом вони вимагали 10 тисяч доларів. Однак винним суддю не визнавали, тож й до відповідальності не притягали.

У 2018 році Позняк отримав догану і позбувся на місяць доплат до посадового окладу. Причина — він позбавив сторону у справі можливості аргументувати свою позицію.

У 2022 році суддя розглядав справу про напад на знімальну групу "ДумскойТВ". 

Як повідомляв ЦПР, голова Приморського районного суду Одеси Сергій Кічмаренко задекларував у 2023 році готівкові заощадження на суму 2,1 мільйона гривень, що на 536 тисяч 661 гривню більше ніж у 2022 році. Також на 150 тисяч гривень зросла сума заощаджень його дружини Наталії Кузьменко. Щодо валютних заощаджень то тут ані у судді, ані в його дружини нічого не змінилось - 27 тисяч 474 долари США на двох. Заробітна плата судді торік склала 2 мільйони 286 тисяч 661 гривню, а в дружини 1 мільйон 592 тисячі 265 гривень. 

Раніше видання "Слідство.Інфо" повідомило, що голова Київського районного суду Одеси Сергій Чванкін задекларував компанію дружини в США, яка володіє апартаментами в Маямі на суму близько 12 мільйонів гривень. Але у суді цю інформацію спростували.

Кирило Бойко