Херсонському чиновнику оголосили підозру у розтраті понад 800 тисяч

24 березня 2024 р. 08:48

Херсонському чиновнику оголосили підозру у розтраті понад 800 тисяч

Фото: Департамент екології та природних ресурсів ХОА

Директора Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської обладміністрації звинувачують в тому, що у 2018 році чиновник сплатив 872 тисячі гривень з бюджету за невиконані роботи.

Про це повідомила поліція Херсонської області.

Під час слідства було встановлено, що навесні 2018 року один з департаментів обладміністрації провів торги із закупівлі послуг із розробки проєктів землеустрою. Переможцем конкурсу обрали приватне підприємство з Херсона.

За інформацією правоохоронців, на початку липня 2018 року ексначальник департаменту уклав із керівником підприємства договори про розробку проєктів землеустрою з організації та встановлення меж 11 рекреаційних територій, що розташовані у різних місцях Херсонської області. Виконавець надав проєкти у визначений договорами термін. Колишній начальник департаменту прийняв документацію, підписав акти здачі-прийняття робіт та перерахував на банківський рахунок приватного підприємства кошти.

Проте, як стверджують правоохоронці, отримані державною установою проєкти не могли бути реалізованими.

Зокрема, кожний проєкт був розроблений без проведення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації. Таким чином із рахунку департаменту приватному підприємству незаконно було сплачено майже 872 тисячі гривень", – йдеться у повідомлені.

У Херсонській обласній прокуратурі зазначається, що підозрюваний у  розтраті  понад 870 тисяч гривень також є депутатом Херсонської міської ради.

Згідно з bi prozorro, дану закупівлю з березня по травень 2018 року проводив Департамент екології та природних ресурсів Херсонської обладміністрації.

Cкрін закупівель аналітичного порталу bi prozorro

На той час Департамент екології та природних ресурсів Херсонської ОДА очолював Юрій Попутько.

Скрін сайту Департаменту екології та природних ресурсів Херсонської ОДА

У  2020 році Попутько звільнився з посади й цього ж року став депутатом Херсонської міської ради від політичної партії "Слуга народу". Станом на зараз він є чинним депутатом.

Слідчі поліції кваліфікували дії експосадовця як використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, внаслідок чого було спричинено тяжкі наслідки охоронюваним законом державним інтересам. Про підозру у вчиненні злочину фігуранту повідомили представники обласної прокуратури. Йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, одеську квартиру Сальдо продадуть на аукціоні.

Олеся Ланцман