Мера Полтави позбавили посади за організацію розтрати понад півмільйона гривень

14 квітня 2023 р. 16:13

Мера Полтави позбавили посади за організацію розтрати понад півмільйона гривень

О. Мамай Фото: Полтавська міська рада

Міського голову Полтави Олександра Мамая позбавили посади через обвинувальний вирок у організації розтрати понад півмільйона гривень.

Як повідомили у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, 4 квітня 2023 року набрав законної сили вирок Вищого антикорупційного суду, яким Полтавського міського голову визнали винуватим в організації розтрати майна шляхом зловживання своїм службовим становищем, а також в організації внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей. 

Тож 12 квітня 2023 року виконавчий комітет Полтавської міської ради звільнив мера з посади та видав йому трудову книжку із відповідним записом, згідно з вимогами законодавства.  

У межах досудового розслідування, яке здійснювали детективи Національного антикорупційного бюро України за оперативного супроводу СБУ, правоохоронці встановили, що міський голова, перебуваючи у змові з директором та бухгалтером комунальної організації "Інститут розвитку міста", влаштував на роботу двох осіб, які фактично не виконували роботу на підприємстві, а здійснювали ведення домашнього господарства у помешканні міського голови та його близького оточення.

Для виплати вказаним особам зарплати, службові особи комунальної організації вносили до табелів обліку використання робочого часу недостовірні відомості, що у підсумку призвело до задання місцевому бюджету понад півмільйона гривень збитків. 

Зважаючи, що мер міста відшкодував завдані збитки, повністю визнав свою провину та щиро кається, суд призначив йому покарання у виді 5 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.

Утім суд звільнив особу від покарання з іспитовим строком 1 рік. 

Крім того, за умовами угоди міський голова зобов’язується перерахувати у Фонд United 24 на спільний проєкт Генштабу ЗСУ, Держспецзв'язку та Міністерства цифрової трансформації - "Армія дронів" 2 мільйони гривень. 

Разом з тим, інші обвинувачені у справі, а саме два виконавці та два пособники у розтраті коштів, також визнали свою провину та уклали угоди з прокурором, які теж затверджені судом. Відповідно до угоди їм призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі з іспитовим строком 1 рік та з позбавленням права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями строком на 1 рік.  

Зазначимо також, що наприкінці минулого року прокурори Полтавської обласної прокуратури повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення проти основ національної безпеки Полтавському міському голові Олександру Мамаю.