Миколаївський глиноземний завод залишається під управлінням російського олігарха

28 грудня 2022 р. 13:08

Миколаївський глиноземний завод залишається під управлінням російського олігарха

Фото: aluminiuminsider

Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління корупційними активами (АРМА) заявило, що не змогло взяти в управління Миколаївський глиноземний завод, повідомляє Інтент

Підкреслимо, що під час повномасштабної війни в управління АРМА передано значну кількість вартісних активів, у тому числі великих компаній та підприємств, які, за даними правоохоронних органів, мають зв’язок з громадянами рф та діяльність яких є одним із джерел фінансування російської агресії проти України.

Як зазначається в повідомленні, досить часто управління такими активами суттєво ускладнене низкою проблем, які АРМА намагається вирішити в межах своїх повноважень. У цьому контексті показовими є кейс і Миколаївського глиноземного заводу.

Наразі в управління АРМА передано лише корпоративні права низки пов’язаних компаній – «Миколаївського глиноземного заводу», «Компанії «Алюміній України» та «Гуардон Україна». Як відомо, для управління арештованими корпоративними правами необхідна згода власника, у даному випадку – громадян рф. Водночас отримання їх дозволу та комунікація з будь-яких інших питань з кінцевими бенефіціарними власниками можуть бути розцінені правоохоронними органами України як колабораціонізм, за що передбачена кримінальна відповідальність, - пояснюють в агентстві.

З огляду на це, АРМА звернулось до правоохоронців щодо можливості арешту рухомого та нерухомого майна, яке належить згаданим підприємствам.

Зауважимо, що нині триває підготовка клопотання про арешт такого майна та його передачу в управління АРМА.

Так, на початку грудня Вищий антикорупційний суд заочно арештував екснардепа у справі щодо мільйонних збитків Одеського припортового заводу.

Тоді ж, Антимонопольний комітет України розпочав розгляд справи за ознаками неправомірного використання оформлення етикетки товару ПрАТ "Ізмаїльський виноробний завод".

Вчора, 27 грудня, відбулась XVI чергова сесія Миколаївської міської ради. Серед проєктів рішень розглядалося питання розпуску забороненої проросійської партії "Опозиційна платформа - За життя". Питання й досі залишається відкритим.