На Одещині відсторонили вчительку, син якої булив хлопця

17 жовтня 2023 р. 13:58

На Одещині  відсторонили вчительку, син якої булив хлопця

Фотоколаж: Інтент

Вчительку, син якої став оператором відео зі знущанням з хлопця в селі Шевченкове Кілійської громади Ізмаїльського району Одеської області, відсторонили від роботи на час службового розслідування.

Про це Інтенту повідомив директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Лончак.

За його словами, службове розслідування триватиме десять днів, принаймні те, яке проводить комісія відділу освіти Кілійської територіальної громади. Після цього комісія надасть результати департаменту. Якщо департамент буде незадоволений об'єктивністю комісії Кілійської громади, то утворить обласну комісію.

Окрім того, правоохоронці почали кримінальне провадження щодо жорстокого поводження з дітьми.

Відеозапис зі знущанням, який в мережу інтернет виклали школярі, оприлюднила у Facebook одеська журналістка Олена Ротарі. 

За її словами, вона зробила це аби не дати замовчати інцидент. На відео учні 7-8 класу знущалися з хлопця, засовуючи його голову в вбиральню яму. Потім вони змусили його оголити статеві органи. Все це знімали на телефон.

На публікацію та розголос щодо події відреагував директор департаменту освіти та науки Одеської обласної державної (військової) адміністрації Олександр Лончак. Він підтвердив, що родина постраждалого дійсно не зверталася у поліцію, але це зробила вже директорка школи.

Зазначимо, що у лютому 2023 року ректор Одеського державного університету внутрішніх справ призначив службове розслідування, до якого залучені працівники внутрішньої безпеки Національної поліції через відео, на якому курсанта карають фізичними вправами. А згодом прийняв рішення про невідкладне звільнення фігурантів.

Боротьба з булінгом в школах Одещини активізувалася у 2020 році. Наприклад у жовтні того року директорка одеської гімназії №4 вирішила звільнити вчительку малювання за вчинення аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи. 

Педагогиня лаяла дівчинку, яка забула альбом з малювання, і відповіла їй українською мовою. Тон, яким розмовляла учениця та українська мова викликали у вчительки обурення і вона почала привселюдно принижувати дитину. Викладачка заявила дітям, що дівчинка ставить себе вище всіх, спілкуючись українською мовою.