Одеські комунальники придбають без аукціону катафалк за майже два мільйони

27 лютого 2024 р. 14:09

Одеські комунальники придбають без аукціону катафалк за майже два мільйони

Фото: ілюстративне

Комунальне підприємство "Спеціалізоване підприємство комунально-побутового обслуговування" провело закупівлю для обрання постачальника легкового катафалка.

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели 27 лютого у форматі відкритих торгів з особливостями, тож конкурентів у фізичної особи — підприємця Олександра Царелунги не було. 

Підприємець має надати комунальному підприємству автівку до 7 березня 2024 року й отримати за це 1 мільйон 850 тисяч гривень. Технічні характеристики передбачають, що автівка буде білою з тримісною кабіною водія та шістьма пасажирськими кріслами.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги. Нагадаємо, що з початком повномасштабної агресії російської федерації проведення закупівель в форматі відкритих торгів з особливостями, коли терміни процедур знижені, а в переможців немає конкурентів стали переважати над іншими. Позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону.

Раніше ЦПР повідомляв, що в Одесі планують виділити додатково 10 млн грн на придбання нової кремаційної печі після реконструкції крематорію на Таїровському цвинтарі.

Кирило Бойко