Прокуратура Одещини викрила підрядника в розкраданні шести мільйонів на освітленні

18 листопада 2022 р. 10:28

Прокуратура Одещини викрила підрядника в розкраданні шести мільйонів на освітленні

Фото: Одеська обласна прокуратура

Одеська обласна прокуратура повідомила про підозру керівнику підрядної компанії, який, за даними слідства, заволодів понад 6 млн гривень бюджетних коштів, повідомляє Інтент

Як зазначає пресслужба прокуратури, чоловік уклав з селищною радою на Одещині 8 договорів з капітального ремонту вулиць двох сел у колишньому Великомихайлівському районі на 9 млн гривень, однак в документи підозрюваний декілька місяців вносив некоректну вартість робіт.

Згідно з договором, під час ремонту та технічного обслуговування дорожньої інфраструктури у селах, повинні були обладнати автоматизоване освітлення доріг світильниками потужністю 100-120 Ватт з вбудованою сонячною панеллю, датчиком світла, акумулятором і таймером зниження потужності.

Але експертиза виявила, що вартість фактично виконаних робіт складає лише 2,5 млн гривень, оскільки освітлення вулиць проведено лише частково, а замість передбачених 100-120 Ватт встановлені світильники потужністю 60 Ватт, які втричі дешевші.

Оплачуватися роботи мали з обласного бюджету в рамках програми з благоустрою населених пунктів Одещини на 2020-2024 роки.

Нещодавно прокурори Суворовської окружної прокуратури Одеси скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього директора державного підприємства "Одеський морський торговельний порт" за фактом службової недбалості.

Слідчі встановили, що експосадовець не перевірив належним чином на достовірність наданий йому на підпис підрядником акт приймання виконаних будівельних робіт щодо системи пожежної сигналізації.

Раніше фахівці Південного офісу Держаудитслужби завершили перевірку 18 закупівель, які провела Суворовська районна адміністрація Одеської міської ради у 2020–2021 роках, інформацію про проведення яких розміщено на вебпорталі ProZorro.

Захарівській селищній раді аудитори надіслали вимогу щодо усунення виявлених порушень та склали два протоколи про адміністративне правопорушення на головного бухгалтера. Матеріали перевірки закупівлі передали до Одеської обласної прокуратури.