Ремонт приміщень порту в Рені вартістю понад 5 мільйонів віддали без аукціону місцевій фірмі

19 травня 2024 р. 13:20

Ремонт приміщень порту в Рені вартістю понад 5 мільйонів віддали без аукціону місцевій фірмі

Фото: Вікіпедія

Державне підприємство "Ренійський морський торговельний порт" в Одеській області провело закупівлю для обрання підрядника, якому заплатять за послуги з поточного ремонту приміщень блоку службово-побутових приміщень другого району порту.

Про це йдеться в системі електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели в форматі відкритих торгів з особливостями й конкурентів в товариства з обмеженою відповідальністю "Пріма-Строй" не було. 

Компанія після укладання угоди повинна буде зробити ремонт до  31 грудня 2024 року й отримати за це 5,5 мільйона гривень. 

За даними сервісу YouControl, ТОВ "Пріма-Строй" зареєстроване у 2013 році. Власник — бізнесмен Олександр Чолак. У 2020 році він балотувався на посаду міського голови Рені. За нього проголосували 102 виборці.

Відкриті торги з особливостями передбачають, що майже всі строки коротші, ніж були у відкритих торгах відповідно до закону "Про публічні закупівлі". Тобто ця закупівля проходить значно швидше, ніж відкриті торги.

Період подання пропозицій — сім календарних днів, період оскарження кваліфікації — п'ять календарних днів. 

 Часто під час таких торгів не відбувається аукціону тож учасник не має конкурентів. 

Утім позаминулого року Кабінет Міністрів України тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, змінив правила проведення торгів. 

Тож уряд тимчасово скасував електронні аукціони. Відтоді торги, що оголошені в Prozorro, можуть проводитися без аукціону. 

Раніше Управління капітального будівництва Одеської міської ради розірвало угоду, укладену з товариством з обмеженою відповідальністю "Кайлас 2007" щодо капітального ремонту елементів благоустрою скверу, розташованого в межах проспектів Шевченка та Гагаріна.

Окрім того Управління житлово-комунального господарства Ізмаїльської міської ради Одеської області провело закупівлю для обрання підрядника, якому сплатять за послуги з виконання заходів із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

Кирило Бойко