САП та НАБУ повідомили про підозру організатору розтрати арештованого майна

31 грудня 2022 р. 13:13

САП та НАБУ повідомили про підозру організатору розтрати арештованого майна

Фото: mediaport.ua

Детективи НАБУ року за процесуального керівництва прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) повідомили про підозру організатору розтрати понад 485 млн грн арештованого майна та ще двом учасникам злочинної групи, повідомляють в САП, повідомляє Інтент.  

Власнику низки юридичних компаній, якого слідство вважає організатором, інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191,ч. 3 ст. 27,ч 3 ст. 28,ч. 2 ст. 364 КК України. 

Колишньому генеральному директору ДП «СЕТАМ» (травень 2016 - лютий 2020 років), який наразі обіймає посаду в Державній службі морського і внутрішнього водного транспорту та судноплавства України повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України та директору приватної компанії, підконтрольній організатору ОЗГ - ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 364 КК України. 

В повідомленні йдеться, що упродовж 2017-2018 років організатор запропонував голові Національного агентства з менеджменту і розшуку активів (АРМА) запровадити корупційну схему з реалізації арештованого майна. Злочинний план передбачав встановлення контролю за всіма процесами в АРМА - від моменту передачі речових доказів АРМА до їхнього продажу за заниженою вартістю на підконтрольному торговому майданчику наперед визначеним компаніям. 

Голова АРМА, погодившись на пропозицію, забезпечував ухвалення необхідних рішень для безперешкодної маніпуляції з арештованим майном. Зокрема посадовці АРМА готували обґрунтування належності відповідних арештованих активів до таких, яким важко управляти, зберігати або ж воно швидко псується і може втратити свою вартість. Надалі це майно оцінювалось, проте вартість вказувалась суттєво нижчою за ринкову. 

Своєю чергою гендиректор ДП "СЕТАМ" забезпечував проведення електронних торгів з метою реалізації речових доказів за заниженими цінами та створення необхідних умов для перемоги заздалегідь визначених юридичних осіб. 

Директор приватної компанії надавав правову допомогу та забезпечував участь в електронних торгах «СЕТАМ» підконтрольних приватних товариств, для створення видимості конкуренції.

На сьогодні встановлено 4 епізоди злочинної діяльності:

продаж трьох земельних ділянок на Одещині, які були придбані для будівництва магазинів торговельний мережі «Ашан» (реальна вартість яких була зменшена у 18 раз);

  • продаж 2,6 тис. тонн піску річкового середньої та дрібної крупності на Київщині (зменшено вартість більше ніж у 6 разів порівняно з ринковою);
  • продаж понад 4,5 тис. тонн карбаміду (вартість зменшено майже в 5 разів);
  • продаж зерна, крупи та олійних культур (зменшено вартість у 4 рази).
  • Загальна сума збитків, завданих внаслідок реалізації цієї злочинної схеми, сягає понад 485 млн гривень.

Досудове розслідування триває. Встановлюються інші особи, які можуть бути причетні до вказаного злочину, а також інші епізоди протиправної діяльності.

7 листопада Вищий антикорупційний суд визначив майже 50 тисяч грн застави з покладанням обов'язків адвокатці, яку правоохоронці підозрюють у причетності до зловживань з арештованим майном, переданим в управління Національного агентства з менеджменту і розшуку активів.

Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжний захід ще одному підозрюваному у справі щодо зловживань та розтрати арештованого майна Національного агентства з менеджменту і розшуку активів (АРМА).