Шмигалю "прилетіло": в уряді ухвалили понад 100 постанов без антикорупційної експертизи

10 січня 2024 р. 11:20

Шмигалю "прилетіло": в уряді ухвалили понад 100 постанов без антикорупційної експертизи

Фото: Facebook

Уряд не надав 131 постанову для проведення антикорупційної експертизи НАЗК. Прем’єр-міністрові Денису Шмигалеві внесено припис щодо усунення порушень вимог Закону України "Про запобігання корупції". 

Про це повідомили в пресслужбі Національного агентства з питань запобігання корупції.

Зазначається, що протягом 2023 року Кабінет Міністрів України допустив прийняття 131 постанови з порушенням вимог ст. 55 Закону України "Про запобігання корупції" в частині ненадсилання проектів відповідних нормативно-правових актів для проведення антикорупційної експертизи

"Серед цих постанов є низка таких, що стосуються суспільно важливих сфер життя, як то затвердження бюджетів фондів соціального страхування, забезпечення житлом деяких категорій громадян, питання щодо об’єктів культурної спадщини, питання ліквідації наслідків збройної агресії рф, створення різних центрів підтримки та охорони цивільного населення тощо. Серед таких сфер також ті, які є лідерами за кількістю корупційних ризиків. Зокрема, Уряд не надіслав для проведення антикорекспертизи постанови, що стосуються питань митної сфери, перетину кордону, змін до порядків використання коштів тощо", - повідомили в НАЗК. 

Там вимагають провести службове розслідування для встановлення причин та умов, що призвели до порушень, вжити заходів щодо їх усунення, а також притягнути до дисциплінарної відповідальності винних посадових осіб Кабміну та відповідних центральних органів виконавчої влади. Невиконання припису передбачено статтею 188-46 КУпАП. Вона передбачає штраф до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — тобто 378,5 тисяч гривень.

Раніше в законопроєкті про мобілізацію виявили корупційні ризики.