Справу ексадвоката Медведчука та Шарія, який працює на окупантів в Херсонщині, дозволили розслідувати заочно

23 жовтня 2023 р. 15:42

Справу ексадвоката Медведчука та Шарія, який працює на окупантів в Херсонщині, дозволили розслідувати заочно

Фото: СБУ

Центральний районний суд Миколаєва дозволив здійснення спеціального досудового розслідування у справі ексадвоката, який очолив департамент з розробки та контролю за своєчасністю виконання нормативно-правових актів створеного російськими окупантами "Міністерства інформаційної політики Херсонської області".

Відповідна інформація міститься в ухвалі суду.

Адвокату оголосили підозру 27 вересня й в повідомленні йшлося про те, що фігурант був особистим адвокатом Медведчука та Шарія, які підозрюються у державній зраді.

Читайте також: Журналістку-пропагандистку з Херсонщини дозволили судити заочно

Йдеться про Валентина Рибіна, якого за десять днів до оголошення підозри, кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури Тернопільської області позбавила права займатися адвокатською діяльністю.

На початку повномасштабного вторгнення росії він виїхав за межі України та вже із-за кордону закликав українців припинити спротив окупантам. Колаборант увійшов до складу пропутінської партії "Єдина Росія", від якої намагався "балотуватися" до так званих "законодавчих зборів Херсонської області". У межах "передвиборчої кампанії" він неодноразово виступав на підтримку агресивної політики рф, а також агітував місцевих жителів підтримати окупантів.

Читайте також: Організовувала незаконний референдум на Херсонщині: суд відправив колаборантку за ґрати

Ця публікація була підготовлена "Центром публічних розслідувань" та ГО "Харківський антикорупційний центр" в рамках проєкту "Підтримка журналістських розслідувань в Україні". Зміст публікації є винятковою відповідальністю "Центру публічних розслідувань" та ГО "Харківський антикорупційний центр" і не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.